Не всі знають, але 1 грудня 2009 року у Львові урочисто запустили міський рейковий автобус сполучення Сихів – Підзамче. Однак вже за півроку маршрут вирішили закрити – через нерентабельність та значну завантаженість колій пасажирськими й вантажними поїздами, через що автобус не міг часто курсувати.
В європейських країнах міська електричка – дуже популярна річ. Такий вид залізничного транспорту існує в Австрії, Швейцарії, Франції, Польщі, Данії, Австралії, Великобританії, Італії. По суті – це міська залізниця, де курсують добре знайомі нам пасажирські вагони, транспорт використовує ті самі рейки, а ще може інтегруватися в міжміське сполучення.
Міські електрички за своєю структурою бувають різних типів: лінійними – коли проходять через все місто та сполучаються з позаміськими центрами, а також у формі перетинання – коли формується своєрідне кільце в центрі, або навколо центру міста, інтегруючись разом із метро.
На своєму шляху рейковий автобус здійснював такі зупинки: Сихів — Зубрівська — Персенківка — Княгині Ольги — Коновальця — Городоцька — Львів-Головний (залізничний вокзал) — Гната Хоткевича — Підзамче. Планувалося відкриття другої черги рейкового автобуса, яка мала з’єднати головний вокзал і Рясне.
Вартість проїзду була 1,5 грн. Шлях від Сихова до Підзамча рейковий автобус долав за 45-48 хвилин. Рейковий автобус курсував щоденно, здійснюючи по 7 рейсів в обох напрямках. Початок роботи о 05:50; обідня перерва з 14:27 до 16:37; кінець роботи о 22:21.
Проте зважаючи на малий попит та прибутки, які не покривали збитків (такий висновок зробила Львівська залізниця), керівництво залізниці вирішило скасувати деякі непопулярні рейси.
Упродовж півроку ним скористалось 67 903 пасажири і отримали лише 84 879 гривень виручки. Натомість витрати на експлуатацію склали 1 256 000 гривень. Таким чином збитки Львівської залізниці через курсування рейкового автобуса склали 1 181 000 гривень. 15 червня 2010 року рейковий автобус скасували.
Про відновлення цього проєкту говорять вже не один рік. Наприклад, за радянських часів у Львові хотіли збудувати підземний трамвай, але під час будівництва почала просідати земля, руйнувалися будівлі.
Однак міська електричка є менш затратною за інвестиціями та є дуже хорошою альтернативою метро. Але при тому все рівно вимагає великих фінансових ресурсів та часу.
Міська електричка також в перспективі могла би спокійно інтегрувати станцію Давидів. Там живе дуже багато людей, які їдуть до Львова. А далі відбувається інтеграція з Малеховим, Сороками-Львівськими, Ямпілем, Запитовим, Брюховичами.
Колію можна продовжити до Зашкова, Куликова і звичайно, в такі села, як Рудно, Зимна Вода, Басівка, Пустомити. Люди отримали би можливість зручно добиратись не тільки на работу, а й в зону рекреацій: на озеро Наварія, в Брюховичі.