Цукерня Бенецького. Як раніше львівські солодощі до Нью-Йорка та Лондона їздили

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Кожна львівська цукерня до 1939 року – це окрема історія. Кількість та популярність цих закладів у передвоєнному Львові спонукала до справді жорсткої конкуренції.

Конкурували не лише якістю, але й намагались створити клієнтам домашню атмосферу: цікавились здоров’ям, бавили новинами і жартами. Про це розповідає портал Фотографії Старого Львова.

Початок нин. вул. Дорошенка, праворуч популярна цукерня Бенецького. Фото 1894 року

В останню чверть XIX століття одне з перших місць на цукерняному полі Львова посів Александер Бенецький. Перед тим як розпочати власну справу у Львові, майбутній власник близько п’яти років працював на кондитерських фабриках Кракова та Варшави, здійснив тривалу подорож набуваючи досвіду у цукернях Відня, Дрездена, Гамбурга, Парижу, Берліну та Лондону.

На розі вул. Дорошенка- пр-т Свободи. Фото 2015 року © http://photo-lviv.in.ua

У 1885 році метр відкриває власну справу у Львові, для початку, з компаньйоном, але згодом починає вести діло самостійно. Незабаром цукерня стає однією з найкращих у Львові.

Спочатку заклад Бенецького містивсся на вулиці Кароля Людвіка, 11 (нин. пр-т Свободи), у тому ж приміщенні де була колись ще одна уславлена цукерня Ротлендера.

На розі сучасних вул.Дорошенка – пр-ту Свободи, перша адреса цукерні Бенецького. Фото 2015 року © photo-lviv.in.ua

Цукерня встановила досі не бачені у Львові години роботи для подібних закладів – клієнтів запрошували з 7.30 до 23.30, вечорами тут грала музика. Важко було знайти більш вигідну місцину, аби файно провести час … Показником якості товару, що пропонував заклад Бенецького, були зафіксовані замовлення з Нью-Йорку, Лондону і … Александрії!

Вдало передає атмосферу, що панувала у цьому популярному місці, львівський історик Мар’ян Тирович:

Буфет у цукерні Бенецького. Фото 1902 року

“Недалеко готелю “ Вікторія ” і пам’ятника Янові III Собєському містилася цукерня Бенецького, котра ніколи не була переповнена. За мармуровим столиком ми їли вершкове та фруктове морозиво, дуже смачне і пишне в кольорі, його завше подавали з тоненькими рурками, котрі хрупали в устах. Сьогодні в найвишуканішій цукерні такого не знайдеш …”

Найцікавішим було те, що пан Бенецький, власник чи не найпопулярнішої цукерні у Львові, був цукерником лише на чверть, маючи далеко не єдине покликання… Крім того, він ще був міським радником, членом львівського Куркового товариства, мисливцем, членом ловецького товариства імені святого Губерта, меценатом.

Персонал цукерні Бенецького, 1902 рік

Після 1918 року цукерня зникла – саме на цій даті уриваються згадки про заклад у пресі, зникає реклама … Згодом, наприкінці 1920 -х, спадкоємець Бенецького відкриває цукерню за адресою Ягеллонська, 18 (нині вул. Гнатюка), але про колишній успіх він міг лише мріяти.

Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР