Вівторок, 23 Квітня

Цілюща енергетика Львова: загадка теренкурів

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

З прадавніх часів люди помічали, що по світу існує безліч місць, де почуваєш себе значно краще, бадьоріше, здоровіше. Десь їх багато, а десь одиниці, проте люди прагнуть відчути їх чудодійну силу та приїжджають перевірити їх здатність з різних куточків планети, пише сайт Фотографії Старого Львова.

Є такі “місця сили” і у Львові. Варто зазначити, мова не йде про храми та інші сакральні місця, йдеться про енергетичні зони, інколи цілі маршрути, які досі не займані людьми та відвідати їх можуть усі бажаючі не залежно від релігії чи інших вподобань.

Мабуть, далеко не всі львів’яни знають, що парк «Високий Замок» у нашому місті за енергетичним впливом на людський організм, на переконання науковців, подібний до єгипетської піраміди Хеопса. І це не єдине місце у Львові, здатне відновлювати спрацьоване біополе людини, пише Zik.

Єзуїтський сад у Львові (нині парк ім. І.Франка), одна з найбільш насичених теренкурами місцевостей. Поштівка поч. XX ст.

Теренкури (від слів терен – місце, курація – оздоровлення) – це дозовані у часі і відстані прогулянки по рівній або пересічній місцевості з певним заданим фізичним навантаженням.

Цілюща енергетика Львова. Теренкур в парку імені Івана Франка у Львові. Фото: Юрій Мартинович/ZIK

Ще 1885 року німецький лікар Ертель запропонував ввести таку методику оздоровлення організму. Він вважав що піші прогулянки по рівній місцевості у чергуванні з підйомами та спусками позитивно впливають на людину — і виявився правий. Теренкури досить швидко набули визнання по всій Європі та Азії.

У Львові до популяризації теренкурів долучився сам австрійський цісар Франц Йосиф, відчувши приплив сил після прогулянок по розташованому на Знесінні (Кайзервальді) маєтку. Невдовзі власники садиби де зупинявся цісар зробили тут парк. Як виявилось згодом шлях монарха пролягав пересіченою місцевістю через давні язичницькі капища. Відкритий невдовзі на цьому місці так званий “шлях волхвів” пояснив багато подій пов’язаних з цим місцем…

Позначка теренкуру на будівлі школи по нин. вул. С. Бандери. Фото 2015 року © photo-lviv.in.ua

Згодом медики підтвердили – ці прогулянки підвищують імунітет, позитивно впливають на нервово-психічну та ендокринну системи, укріпляють серцево-судинну і дихальну системи, покращують травлення, підвищують життєвий тонус… Вечірні прогулянки особливо призначені для людей, які страждають на безсоння. За призначенням лікарів корисно займатись теренкуром не лише хворим зі серцево-судинними захворюваннями, функціональними та органічними ураженнями нервової системи і захворюваннями органів дихання, але й людям зі схильністю до ожиріння, тим, хто займається розумовою працею або виконуючих фізичну роботу сидячи…

Високий Замок у Львові та липова алея – місце одразу декількох теренкурів. Поштівка поч. XX ст.

Пізніше видатний лікар Рудольф Вайгль провів експеримент над своїми пацієнтами. Він давав своїм пацієнтам таблетки, які містили у своєму складі виключно крейду і рекомендував їм регулярно прогулюватись теренкуром — ефект був вражаючий: пацієнти значно швидше йшли на поправку, відчували прилив сил та покращення здоров’я…

На сьогодні, на думку багатьох фахівців, наше місто розташоване на перетині потужних енергетичних потоків, що проходять поверхнею Землі, до того долучається велика кількість малих енергетичних епіцентрів. Зокрема проводились дослідження (Знесіння, Високий Замок, Лиса гора і ін.), які тривали не один рік і всі вчені одноголосно прийшли до висновку (застосовуючи відповідну апаратуру), що на всьому шляху теренкурів значно підвищений електромагнітний фон землі. Науково пояснюється таке незвичне явище стиком у цих місцях тектонічних плит. Там де вони стикаються існує певне потоншення і викид енергії землі.

Відмітка теренкуру на Львівській Опері. Фото 2015 року. © photo-lviv.in.ua

Будівничі старого Львова, очевидно, добре знали всі ці енергетичні потоки, свідомо їх враховували і використовували. Скажімо, ратуша стоїть у місці проходження кількох енергетичних потоків: невеликих (посеред подвір’я ратуші та лівої частини будинку) досить потужних (з правого та фасадного боків за межами площі), потужних – по діагоналі площі Ринок, які проходили через скульптури-фонтани. Епіцентр енергетичної зони розташований на доріжці, що веде до бокового входу ратуші й викладений чорною бруківкою у вигляді шестипелюсткової розетки (навпроти будинку №7 на площі Ринок). Така сама розетка була зображена на дверях колишньої кав’ярні “Кентавр”.

Відмітка теренкуру на будівлі Головної пошти © photo-lviv.in.ua

На фасадах деяких львівських будинків ще можна побачити табличку з буквою «Т». Вона вказувала, що вулиця є водночас теренкуром, тобто ходити нею корисно для організму людини. Така табличка була на воротах Національного музею, що на вул. Драгоманова. Теренкуром була дорога, що вела вниз від Академії друкарства на Підвальній. У вільну хвилину можна швидко поновити сили, коли пройтися по краях алеї, що біля Порохової вежі.

Стрийський парк

Проте, одним із найдавніших місць у Львові, що випромінюють потужну цілющу енергію, є дохристиянське капище у Шевченківському гаю – Світовидове поле. Поблизу парку «Знесіння» за часів Австро-Угорщини був санаторій, де оздоровлювався сам цісар та його найближче оточення. Як уже згадувалось, парк «Високий замок» має унікальну, подібну до єгипетської піраміди Хеопса, енергетику. Ознакувань одного з теренкурів у Стрийському парку, на жаль, збереглося дуже мало. Так само вже нема таких знаків і в парку Високий замок. Збереглися ознакування теренкура на вулиці Степана Бандери, а в парку імені Івана Франка вдалося зафіксувати аж 8 таких стовпців.

На жаль, з плином часу, безліч позначок у Львові просто зникла, а разом з ними і безцінні визначені стежки цілительних оздоровчих теренкурів…

Джерела: Фотографії Старого Львова, Zik.