Сійся, родися: Різдвяний музичний фільм львівського телебачення 1969 року

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У 1969-му році радянська влада Львова та чисельні мешканці найбільшого в Західній Україні міста святкували 30-річчя приєднання західноукраїнських земель до складу Радянської України. З цієї нагоди різні кіностудії країни виробляли документальні чи документально-хронікальні стрічки.

Один фільм дещо вирізнявся на цьому тлі. Фільм мав назву “Сійся, родися” за однойменною новорічною піснею на слова Ростислава Братуня та Анатолія Кос-Анатольського. Це мав бути розважальний новорічний мюзикл за участю тріо сестер Байко, які мандрували в гори в гості до матері Магдалини.

Як і львівський джаз, “Тріо Байко” відкрив VI Всесвітній фестиваль молоді, який проходив у Москві у 1957 році, де сестри отримали першу відзнаку. Через десять років цей колектив Львівської державної філармонії був відомим на всю Україну, а у 1968-му році сестри провели успішне турне містами Канади.

Пропонуємо і Вам переглянути кінострічку:

Музичний фільм за участю сестер Ніни, Даниїли, Зеновії, Ірини, Марії Байко та їх матері Магдалини Павлівни Байко. Звучать пісні композиторів А. Кос-Анатольського, М. Скорика, Б. Янівського, О. Білаша.
Автори сценарію – Мирослав Скочиляс, Роман Олексів. Режисер – Роман Олексів. Оператор – Є. Чех. Художник – А. Павлюк. Директор фільму – Т. Брикайло.

Львівське телебачення, 1969 р. Відео надано сайтом uaestrada.org

Share.