Село Страдч – “Український Єрусалим”, про який не розповідають туристам!

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Мало хто знає, що на Львівщині є мальовниче село Страдч, яке по праву вважають Українським Єрусалимом.

Це святе місце Української греко-католицької церкви називають Страдчанською або Страдецькою печерою. Знаходиться вона на крутому північному схилі Страдецької гори. Переказ стверджує, що тут ще в XI столітті був заснований монастир ченцями, які прийшли з Києва.

Ця святиня стала другою після Києво-Печерської лаври створеною за часів Київської Русі та Галицько-Волинського князівства. Наслідком важкої праці постала Страдецька Печерська лавра, яка збереглася донині. Тисячі паломників з усієї України та світу щороку поспішають до Страдча, аби взяти участь у відпустових молитвах.

Згідно з давньою легендою під час монголо-татарської навали жителі селищ ховалися в цих печерах. Одного разу татари виявили таємний вхід в печери. У гнiвi вони розпалили багаття, і всі люди, що знаходяться усередині печер, зaгинyли. Ченці стали молитися про спасіння душ невинних людей. Кажуть, Божа Матір почула прохання і з’явилася людям на захист. Через багато століть це місце не втратило своєї особливої ​​атмосфери, тут відчувається присутність Божої Матері.

На згадку про ці трaгiчнi події в 15 столітті тут була заснована Страдчанська Печерська лавра. Її головною святинею стала ікона Страдецькій Божої Матері Нерушимої. На жаль, до наших днів збереглася лише її копія.

Іще 1936 року святість і видатне духовне значення Страдецької гори для українського народу підтвердив Папа Пій ХІ, надавши храму Успення Пресвятої Богородиці повний відпуст на кожний день у році, за умови доброї сповіді, відбутої літургії та Пресвятої Євхаристії у страдецькому храмі. У доповненні до цього відпусту Папа благословив встановлення на Страдецькій горі Хресної дороги з Єрусалимськими відпустами, яка фактично за духовним значенням прирівняна до Єрусалимської.

Село Страдч знаходиться поблизу автомобільної дороги Львів-Яворів.Карту пішохідного маршруту до Страдчанської печери, хресної дороги та церкви на горі можна переглянути перейшовши за посиланням ТУТ. Зі Львова до села можна доїхати на маршрутних таксі та рейсових автобусах, але набагато зручніше добиратися до цього об’єкта на автомобілі.

Б. М. Стенчинський. Вхід до печери у Страдчі, 1841

Джерело: intermarium.com.ua