П’ятниця, 27 Січня

Реальний вигляд наших предків дещо відрізняється від того, якими ми звикли бачити їх у підручниках

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У 1877 році Герман Шаафхаузен, антрополог з Німеччини, вперше спробував відновити зовнішність людини епохи палеоліту за черепом. Сьогодні завдяки цьому методу реконструкції ми можемо порівняти реальну зовнішність історичних особистостей з портретами і скульптурами, а також побачити, як виглядали наші менш відомі предки.

Тутка вирішили порівняти обличчя людей, чий вигляд відтворювали не тільки за черепом, але і за їх зображенням, з картинкою, яку ми звикли бачити.

Королева Єлизавета I

У 2018 році британський художник Мат Коллішоу представив свій роботизований проєкт «Маска молодості», відтворивши обличчя королеви Єлизавети I. Коли вона сіла на престол, їй було всього 25 років. Час правління королеви називають Золотим століттям Англії.

Нерон

Іспанський художник Сальва Руано (Salva Ruano) створив проєкт Césares de Roma, в рамках якого він реконструював обличчя римських імператорів Нерона, Октавіана Августа і Калігули. Щоб якомога точніше передати їх зовнішність, художник вивчав монети з їх зображенням і всі джерела, які були йому доступні.

Нерон став імператором, коли йому було 16 років. На початку свого правління він показав себе стриманою і розважливою людиною, а в другій половині терміну проявив свій деспотичний характер.

Октавіан Август

Октавіан Август був онучатим племінником Цезаря і засновником Римської імперії. Він значно розширив кордони держави та став першим імператором у сучасному розумінні цього слова.

Калігула

Імператор Гай Юлій Цезар Август Германік на прізвисько Калігула був жорстоким правителем-тираном, хоча спочатку показував себе поміркованим і благочестивим. Він правив Римською імперією всього 4 роки і був убитий у результаті двірського перевороту.

Миколай Чудотворець (прообраз Санти)

Святого Миколая християни називають Чудотворцем, на Сході його вважають покровителем мандрівників, сиріт і ув’язнених, а на Заході — всіх людей, але більше дітей. Також він є прообразом Санта-Клауса.

У 2014 році британськими вченими за черепом було реконструйовано зовнішність Святого Миколая. Його зріст був близько 168 см, а голова круглою і з масивною щелепою.

Кальпея, жила 7,5 тис. років тому

У 1996 році на півострові Гібралтар знайшли останки жінки, яка жила 7,5 тис. років тому, в часи неоліту. Вона отримала ім’я Кальпея — за назвою скелі, де жінка була похована. Її череп був деформований, але нещодавно з допомогою сучасних технологій вчені змогли відновити його і за пів року реконструювати зовнішність Кальпеї. Вони з’ясували, що це була брюнетка з темними очима, яка померла у віці 30-40 років.

Правитель Сипана

У 1987 році археолог Вальтер Альва виявив гробницю на півночі Перу, яка відома під назвою Правитель Сипана. В ній був похований високопоставлений правитель Мочик разом з 8 людьми. У 2016 році антропологи реконструювали його зовнішність і з’ясували, що Мочик страждав від артриту і помер між 45 і 55 роками.

Марія Магдалина

У 2017 році антропологом Версальського університету Філіпом Шарльє та судмедекспертом Філіпом Фрошем було реконструйовано зовнішність Марії Магдалини. Для відтворення її образу вони зробили понад 500 фотографій черепа з різних кутів, а потім створили тривимірну комп’ютерну модель. Однак, за словами вчених, у них немає абсолютної впевненості в тому, що череп належить Марії Магдалині.

Мерітамон

Мерітамон була царицею Стародавнього Єгипту і дочкою фараона Рамсеса II. Її гробниця на початку XIX століття була виявлена Карлом Лепсіусом. У 2016 році її голову реконструювали австралійські вчені з Мельбурнського університету. Для цього вони використовували 3D-принтер і комп’ютерний томограф. На друк фрагментів черепа пішло 140 годин.

Роберт I Брюс

Роберт I Брюс був одним з найбільших шотландських монархів і засновником династії Брюсів. Був проведений ряд реконструкцій обличчя Роберта I Брюса. Вченими висувалися гіпотези про те, що він страждав проказою, але остаточний висновок вони відмовилися робити через нестачу даних, тому відтворювали зовнішність монарха у двох варіантах: зі слідами хвороби на обличчі і без них.

Вільям Шекспір

Вільям Шекспір вважається одним із найвеличніших драматургів світу. Після його смерті було багато сумнівів з приводу авторства його творів. Одним із доказів вважалося те, що словниковий запас драматурга склав від 17 500 до 29 000 слів, але жодних свідчень про отримання ним освіти немає.

У 1849 році в Німеччині була знайдена посмертна маска Шекспіра. На її основі група британських антропологів з Університету Данді відтворила його обличчя.