Четвер, 13 Червня

Львівський футуризм: як виглядав неймовірний ЛАЗ

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Львівським автобусним заводом у 1964 році було розпочато виробництво міжміських автобусів ЛАЗ-699А. Головне спеціалізоване конструкторське бюро по автобусах розташоване у Львові, на базі його вузлів і агрегатів тоді ж приступило до створення дослідних зразків міжміських моделей для ЛАЗу. Серед них – ЛАЗ «Україна-67».

Цей автобус випустили як експериментальний варіант. Модель “Україна-67” виділялася своїм надзвичайним дизайном, який поєднував тенденції 60-х років минулого століття (засклені схили даху) та авангардні деталі у вигляді задньої стінки зі зворотним нахилом і фар у спеціальних нішах.

До слова, вони нагадують повітрозабірники реактивних літаків.


Зсередини автобус максимально комфортний. Сидіння ідеально підходять для мандрівок. Загалом їх 37. Також у салоні знайшлося місце для гардероба та вмивальника. Багажні відсіки традиційно розміщувалися з обох боків кузова. Автобус оснащений двигуном ЗІЛ потужністю 180 к.с.Навесні 1967 року цей автобус разом з автобусом ЛАЗ “699А” взяв участь в міжнародному конкурсі автобусів в Ніцці (XVIII Міжнародний автобусний тиждень), де отримав наступні нагороди:

  • Приз Президента Франції, два Великі призи відмінності і Спеціальний приз оргкомітету за участь в ралі.
  • Срібна медаль кузовобудівників – за конкурс кузовів.
  • Великий приз і Кубок оргкомітету – за технічні випробування.
  • Великий кубок — за абсолютне перше місце з майстерності водіння (водій – інженер-випробувач С.Борім).

У Москві