Літні Брюховичі в 1930-ті (Фото)

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

“Сьогодні хочеться вас познайомити з новою знахідкою, а саме дуже інформативним польськомовним сайтом про Львів та Львівщину. Сторінка носить назву «Походимо зі Львова» (Pochodzimy ze Lwowa).”, – пише lvnews.

На сторінці нашу увагу привернули фотографії смт.Брюховичі, яке сьогодні знаходиться в підпорядкуванні Шевченківському району міста Львова. Знайдені світлини датуються 1930-ми роками. Фотопідбірка є дуже позитивною, адже ми можемо побачити відпочиваючих влітку на природі львів’ян, тут вам і спортивні ігри, купання та релаксуючі розмови на природі. Фото дуже атмосферні.

Після першої світової війни Брюховичі відійшли до складу Польщі. У 1919 році населення містечка становило 1109 осіб. У 1921 році тут відкривається клуб з читальнею та прекрасний  парк для забав та відпочинку. У 1925—1939 роках було споруджено костел.

В міжвоєнний період багато вілл у Брюховичах належало заможним львівським підприємцям, юристам, митцям, всього їх нараховують близько 70. Наприкінці 1934 року за проектом, розробленим Анджеєм Тейсейре та за сприянням Секції Лижвярів Польського Татранського Товариства у Львові було збудовано один з найбільших спортивних об’єктів на території тогочасної Польщі – відомий гірськолижний трамплін у Брюховичах, на якому можна було виконувати стрибки на відстань до 55 метрів. Зі сходу до селища прилягає Брюховицький ліс, з півночі — лісовий заказник «Гряда». Глибоко в Розточчя врізається долина Голоско, дно якої покрито пісками, які простягаються до Брюховичів. Також в Брюховичах був свій пляж та став, який можемо побачити на фото.

Також на сайті ви зможете віднайти багато копій документів, фотографій з життя міста Львова, листівок та спогадів про місто та львів’ян. Важливо, що на сайті можна здійснювати пошук через ключові слова.