Як не парадоксально, але Львів періоду радянської окупації досить погано, в порівнянні з періодом до 1939 року, представлений на поштівках. І цікавих фотографій цього періоду теж збереглося не багато. Зрештою, це й не дивно, адже на кожному кроці в об’єктив фотоапарату потрапляли як не храми чи сакральні символи, то елементи європейської культури зовсім не пролетарського походження.
Багато будинків та споруд перейменовувалися і кардинально змінюволося їх функціональне призначення. Церковні будівлі закривалися чи використовувалися під склади і магазини. І всюди, де тільки була вільна площина, з’являлися зірки, серпи, молоти.
Пропонуємо до вашої уваги комплект з 14 художніх фотолистівок “Львів” 1968 року, що вийшов тиражем 145 000 примірників. Обкладинку до комплекту малював художник В. Гринько. Підписи під фото збережені як в оригіналі, тому для декого вони будуть ностальгічними, а для декого – несподіваними. Ну і сам Львів – він таки змінився з тих часів.
Маємо надію, що фотоекскурсія на 49 років назад у минуле Львова була для вас пізнавальною і всі місця на поштівках ви впізнали.
Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ
http://photo-lviv.in.ua/kolorovyj-lviv-na-14-poshtivkah-1968-roku/
- Львів. Театр опери та балету ім. Івана Франка. Фото Г. Угриновича. Поштівка 1968 року
- Львів. Готель “Львів”. Фото Г. Угриновича. Поштівка 1968 року
- Львів. Університет ім. І. Франка. Фото Г. Угриновича. Поштівка 1968 року
- Львів. Холм Слави. Фото Г. Угриновича. Поштівка 1968 року
- Львів. У Стрийському парку. Фото Г. Угриновича. Поштівка 1968 року
- Львів. Проспект Шевченка. Фото Г. Угриновича. Поштівка 1968 року
- Львів. Фонтан на площі Міцкевича. Фото Г. Угриновича. Поштівка 1968 року
- Львів. Пам’ятник А. Міцкевичу. Фото Г. Угриновича. Поштівка 1968 року
- Львів. Музей В. І. Леніна. Фото Г. Угриновича. Поштівка 1968 року
- Львів. Будинок міської Ради. Фото Г. Угриновича. Поштівка 1968 року