Караф у вигляді риби – справжня історія бестселера минулого, який був у кожному домі

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Радянський період залишив після себе багато вінтажних пам’яток, зокрема набір для лікеру у вигляді рибок. Проте не варто його викидати, адже він зовсім не російський.

У 1955 році грузинський художник-кераміст Берамідзе Абесалом Давидович створив у Ризі карафу у вигляді риби. Це був посуд, призначений для збереження відкритого вина. Він був популярними не лише багато років тому, але й зараз залишається популярним серед цінителів вінтажу.

Майстер тоді й уявити не міг, що його витвір стане справжнім бестселером. Набір навіть брав участь у японській виставці, яка відбувалася в 1958 році. До його складу входили: штофа, чарки та блюдця. Всього було два варіанти розпису рибок. Проте оригінальний дизайн зараз знайти не так просто, адже набагато більшого поширення здобули його варіації.

«З конвеєра заводу художньої кераміки в Полонному на Хмельниччині щомісяця сходили 100 тис. комплектів цього сервізу. Мали шість колірних комбінацій. Оздоблені сріблом-золотом і неоздоблені, із жовтогарячим відтінком і без нього. Та найбільше було покритих кобальтом біло-синіх. Не думаю що цей набір хтось використовував за призначенням, в нашій родині точно ніколи. Стояв в серванті красиво», – пише громадський діяч Віктор Левченко.

Поціновувачі вінтажних речей можуть сміливо колекціонувати такий сервіз, адже жодного відношення до росії у нього немає.