Понеділок, 20 Вересня

Історія Львівського цирку

Pinterest LinkedIn Tumblr +

За адресою Городоцька, 83 у Львові знаходиться державний цирк. Споруда була збудована у 1968 році за проектом архітекторів Арнольда Бахматова та Михайла Каневського. (Багато дослідників помилково вказують 1963 чи 1969 роки). Благоустрій територій навколо цирку та його внутрішнім інтер’єром цирку займався Василь Каменщик.


До того на цьому місті знаходились тимчасові споруди старого циркового шапіто під брезентовим шатром. Юрій Бірюльов так описує архітектуру цирку: «Банева центрична споруда з периметрально розташованими двоповерховими приміщеннями рекреації та гардеробних виділяється активним виділенням одноповерхової вхідної частини, де розміщений касовий вестибуль і тамбур. До тильної частини прилягають службові приміщення готель та господарська зона».

Цирк, вигляд збоку (вересень 2015)

За всю історію арена львівського цирку приймала гостей із США, Казакстану, Італії, Німеччини, Росії, Білорусі, Киргизстану та інших країн. Серед останніх варто відзначити «Венеціанський карнавал» із Молдови, скадовський дельфінарій, Великий московський цирк та багато інших. На арені виступали не не лише клоуни, акробати, силачі а й дресирувальниками із екзотичними тваринами, серед яких були крокодили, жирафи, леви, ведмеді і навіть моржі.

Львівський цирк, 1980 рік . Фото В. Іванова

Були в історії львівського цирку й сумні моменти. Так в жовтні 2010 року лев під час виступу напав на дресирувальника і пошкодив йому ногу. Вже через декілька тижнів артист повернувся на арену, а лева відправили в зоопарк. У ніч на 23 березня 2011 року в приміщенні виникла пожежа. Її площа складала більше 100 квадратних метрів. За словами пожежників, осередок пожежі був у верхніх ярусах, біля оркестрової ями. В ході пожежі ніхто не постраждав, збитки оцінили в півмільйона гривень. Під час ремонтних робіт цирк працював у форматі шапіто. Через рік цирк повністю відновив роботу. Зимою 2015 у Львові помер жираф Тото, йому було всього 5 років, але через далекий переїзд (Італія-РФ-Україна) хворе серце тварини не витримало.

Львівський цирк, фото 1960-их років з ЦДКФФА України

Зараз при цирку діє дитяча студія, відбуваються виступи місцевого та гастрольних циркових колективів. Споруда здається в оренду для концертів, боксерських поєдинків та інших заходів.

Арена львівського цирку (фото virtual.ua)

У 2016 році площі перед цирком, сквер та дитячий майданчик реконструювали. Простір біля цирку був дуже сильно занедбаний, розбита площа використовувалася для паркування, не була призначена для дітей, які якраз і відвідують цирк. Тепер вона є цілком безпечною для дітей, там встановлено вуличні меблі та немає паркувального майданчика.

Джерело: Фотографії Старого Львова

Share.