П’ятниця, 27 Січня

Довоєнні світлини Львова: Настінні написи

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Чудові світлини, які дають змогу побачити як виглядали вітрини і рекламні написи у довоєнному Львові, що були зібрані сайтом Тіні Забутої Галичини. 

Окрім написів, намальованих безпосередньо на фасадах будівель — на передніх панелях, над дверима, на окремих архітектурних елементах, створених спеціально під рекламу, на стінах другого поверху, дуже поширеними були також дерев’яні вивіски, які вивішувалися, всюди, де тільки було місце: на балконах, на внутрішній стороні відкритих віконниць, над вхідними дверима, або воротами, та ін.

Фактично в ті часи це все мало дуже хаотичний вигляд, що мене здивувало, оскільки я завжди вважала, що така велика кількість реклами і вивісок, безладно навішаних на будівлях, є сучасним феноменом. Однак старі написи були принаймні красивішими, намальованими вручну, а не величезними неоновими, чи пластиковими, які бачимо в Україні зараз.

Більше того, написи робилися також на металевих ролокасетax (тобто їх було видно лише в неробочий час).

І на завершення, величезні написи зображалися на бокових стінах будівель (як це дуже часто робилося на Заході); наприклад, на стінах, які були відкритими, або через те, що не прилягали до інших будівель, або тому, що сусідня будівля була нижчою.

На фотографіях ми бачимо, що більшість написів були польською, рідше зустрічаються на їдиш, німецькою, або українською/кирилицею.

Тут більше зразків різноманітних видів реклами, які було знайдено у Львові.

Джерело: Тіні Забутої Галичини