Понеділок, 20 Травня

Сьогодні 71 рік від дня народження автора пісні “Червона рута” Володимира Івасюка

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

4 березня 2020 року минає 71 рік з дня народження видатного українського композитора та поета Володимира Івасюка.

Володимир Івасюк – це один із творців української естрадної поп-музики. Він прожив досить коротке життя – лише 30 років, проте встиг написати аж сто сім пісень, п’ятдесят три інструментальних творів.

Першу пісню Володимир склав у 15 років на вірш свого батька «Колискова».

Івасюк – професійний медик, скрипаль, чудово грав на фортепіано, віолончелі, гітарі, майстерно виконував свої пісні. Мав талант до живопису. Його “Червона рута” була визнана найкращою піснею 1971 року, а “Водограй” – 1972 року.

Ми вирішили зробити добірку найпопулярніших пісень Івасюка.

“Я піду в далекі гори”

Цю пісню Івасюк написав 1968 року, будучи студентом Чернівецького медичного інституту. У різний час пісню виконували Василь Зінкевич, група “Плач Єремії”, Русичі, Марія Яремчук “Квітка Цісик” та інші.

“Водограй”

Написав композицію Івасюк в 1970 році. У виконанні Назарія Яремчука і Мирослави Єжеленко “Водограй” став найкращою піснею СРСР на конкурсі “Пісня-72”.

“Червона рута”

Композиція була випущена 1 січня 1971 року. Саме ця пісня стала однією з найбільш популярних українських пісень у світі, “облетіла весь світ і стала супер-хітом останніх сорока років”.

Варто відзначити, що її не лише переспівали велиа кількість виконавців пост-радянських держав, але і навіть футбольні вболівальники.

Нагадаємо, що 24 квітня 1979 року Володимиру зателефонували і він залишив дім, не повернувшись вже ніколи. Через три тижні, 18 травня, митця знайшли у лісі під Львовом, на території військової частини, вже мертвим.