Неділя, 16 Червня

24 серпня – День Незалежності України

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Сьогодні, 24 серпня 2019 року, незалежній Україні виповнюється 28 років. Історичний документ був прийнятий 24 серпня 1991 року Верховною Радою. Його підтрима абсолютна більшість депутатів.

Для підтвердження Акту про проголошення незалежності України Верховна Рада ініціювала проведення 1 грудня 1991 року республіканського референдуму. Фактично, він був потрібен для того, щоб нейтралізувати заяви супротивників незалежності про те, що народ України нібито не підтримує Акт. Крім того, світова спільнота також не поспішала визнавати незалежність України, спостерігаючи, як події розвиватимуться далі.

У списки для голосування було внесено 37 мільйонів 885,6 тисяч осіб, а в самому голосуванні брав участь 31 мільйон 891,7 тисяч осіб (84,18%).

Більше 90% учасників референдуму підтримали незалежність України.

Незалежність підтримали 90,32% учасників референдуму – 28 мільйонів 804,1 тисячі осіб. Фактично, саме результати цього референдуму і послужили фактором остаточного розвалу СРСР.

В цей же день в Україні були проведені вибори президента. За пост боролися колишній секретар ЦК КПУ і голова Верховної Ради Леонід Кравчук і представник опозиційного до радянської влади Народного Руху В’ячеслав Чорновіл. За результатами голосування першим в історії незалежної України президентом став Кравчук, набравши 61,59% голосів.

Сьогодні по всій території України заплановані святкові заходи.

© Depositphotos

Джерело: Сьогодні