До редакції Фотографій старого Львова зателефонував чоловік з Києва, який представився Васильківським Олегом Анатолійовичем.
п. Олег розповів, що володіє фотоархівом батька, котрий у 1950-х побував у Львові та зазнимкував наше місто. А також запропонував поділитися цими фото із нашими читачами.
![](https://i2.wp.com/photo-lviv.in.ua/wp-content/uploads/2017/08/img857.jpg?zoom=1.25&fit=1316%2C585)
Львівський оперний театр та пам’ятник Леніну. Фото Анатолія Васильківського, 1956 р.
![](https://i0.wp.com/photo-lviv.in.ua/wp-content/uploads/2017/08/img765.jpg?zoom=1.25&fit=1316%2C585)
Вид Львова та руїни Високого Замку. Фото Анатолія Васильківського, 1956 р.
![](https://i1.wp.com/photo-lviv.in.ua/wp-content/uploads/2017/08/img763.jpg?zoom=1.25&w=292&h=478&crop)
Вид Львова. Фото Анатолія Васильківського, 1956 р
![](https://i0.wp.com/photo-lviv.in.ua/wp-content/uploads/2017/08/img772.jpg?fit=654%2C1024)
Пам’ятник Адаму Міцкевичу. Фото Анатолія Васильківського, 1956 р.
![](https://i0.wp.com/photo-lviv.in.ua/wp-content/uploads/2017/08/img762.jpg?zoom=1.25&fit=1316%2C585)
Вид Львова. Фото Анатолія Васильківського, 1956 р.
Звісно, ми не могли не погодитися на таку пропозицію і попрохали Олега Анатолійовича розповісти декілька слів про батька та обставини його побуту у Львові. Тож сьогодні можемо познайомитися вас із фотографіями Львова, який у 1956 р. побачив у своєму об’єктиві киянин.
«Мій батько Васильківський Анатолій Григорович (1925-2009) довгий час працював на Українській студії хронікально-документальних фільмів (Укркінохроніка). У 1956 році був у відрядженні в м.Львові, де зробив ці світлини, якими з радістю ділюся з поціновувачами історії міста Лева. Рік тому я відсканував його фотоархів за 1955-1989 роки (біля 6 тисяч негативів, в основному сімейні).
![](https://i1.wp.com/photo-lviv.in.ua/wp-content/uploads/2017/08/img861.jpg?zoom=1.25&w=284&h=483&crop)
Пам’ятник Яну Кілінському в Стрийському парку .Фото Анатолія Васильківського, 1956 р
![](https://i2.wp.com/photo-lviv.in.ua/wp-content/uploads/2017/08/img757.jpg?zoom=1.25&fit=1316%2C585)
Парк імені Івана Франка. Фото Анатолія Васильківського, 1956 р.
![](https://i0.wp.com/photo-lviv.in.ua/wp-content/uploads/2017/08/img805.jpg?fit=1316%2C585)
Головний залізничний вокзал Львова.Фото Анатолія Васильківського, 1956 р.
![](https://i0.wp.com/photo-lviv.in.ua/wp-content/uploads/2017/08/img764.jpg?fit=626%2C1024)
Вид Львова. Фото Анатолія Васильківського, 1956 р.
![](https://i2.wp.com/photo-lviv.in.ua/wp-content/uploads/2017/08/img779.jpg?zoom=1.25&fit=1316%2C585)
Львівський державний університет імені Івана Франка.Фото Анатолія Васильківського, 1956 р.
Батько – корінний киянин (з середини-кінця ХVІІІ ст. по матері і з середини ХІХ ст. по батьку). З 1942 до осені 1944 року працював на сільгоспроботах у Німеччині, потім, після звільнення наступаючою армією, – учасник бойових дій у діючій армії. Демобілізувався у 1947 році. Декілька років працював на підприємствах м.Києва, потім біля 40 років на Укркінохроніці.
За роботу у знімальній групі в період ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС отримав 2 категорію учасника. Виховав двох синів, один з яких я» – розповів Олег Анатолійович.
![](https://i1.wp.com/photo-lviv.in.ua/wp-content/uploads/2017/08/img812.jpg?fit=1316%2C585)
Вид Львова. Фото Анатолія Васильківського, 1956 р.
![](https://i1.wp.com/photo-lviv.in.ua/wp-content/uploads/2017/08/img886.jpg?zoom=1.25&fit=1316%2C585)
Львівський оперний театр. Фото Анатолія Васильківського, 1956 р.
![](https://i0.wp.com/photo-lviv.in.ua/wp-content/uploads/2017/08/img885.jpg?zoom=1.25&w=301&h=484&crop)
Преображенська церква. Фото Анатолія Васильківського, 1956 р.
![](https://i0.wp.com/photo-lviv.in.ua/wp-content/uploads/2017/08/img766.jpg?fit=1316%2C585)
Гора князя Лева (Лиса гора). Фото Анатолія Васильківського, 1956 р.
![](https://i2.wp.com/photo-lviv.in.ua/wp-content/uploads/2017/08/img804.jpg?zoom=1.25&fit=602%2C1024)
Фонтан на проспекті Леніна (тепер Свободи).Фото Анатолія Васильківського, 1956 р.
Більшість із нас мають, якщо не фотоархів, то декілька світлин на яких зображений старий Львів. І кожен з нас має свою, неповторну родинну історію, пов’язану з містом Лева. Це надзвичайно важливо, адже саме сімейні історії є невід’ємною частиною минулого Королівського міста.
Наталка СТУДНЯ для Фотографії старого Львова