Середа, 22 Травня

10 особистостей з українським корінням, які прославили нашу країну за її межами

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Tochka.net вирішила згадати яскравих особистостей з українським походженням, які прославили Україну за її межами.

У всьому світі українці відомі як волелюбна і талановита нація. Це доводять тисячі творчих досягнень наших письменників, артистів, художників… Когось із них свого часу життя змусило шукати кращої долі за кордоном, хтось – народився в іншій країні, але має українське коріння і пишається цим.

Мілла Йовович – відома американська актриса, яка народилася в 1975 році в Києві. У 5 років вона емігрувала з батьками до Америки. Тут вона і почала успішну акторську кар’єру. Актриса час від часу приїжджає до України і стежить за подіями в нашій країні.

Квітка Цісик – американська співачка українського походження, відома виконавиця українських народних пісень, виконувала заголовні пісні у фільмах. Квітка записала для України два альбоми з народними піснями. У 1983 році співачка відвідала Україну, а після проголошення незалежності нашої країни вона мріяла дати серію концертів на Батьківщині. Але її мрії не здійснилися – не доживши 6 днів до свого 45-річчя, вона померла від раку грудей.

Соломія Крушельницька – українська оперна співачка, педагог. Соломія вчилася в Мілані. Оперною дівою захоплювався весь світ – вона легко співала твори восьма мовами. На концертах співачка знайомила публіку і з українськими піснями.

Енді Ворхол – (справжнє ім’я – Ендрю Вархола) американський художник, творець поп-арту, продюсер, дизайнер, письменник, колекціонер, видавець журналів і кінорежисер. Він народився в Піттсбурзі в 1928 році, в родині українців. Його батьки жили в Карпатській Русі (село Міков), яка в ті часи була окупована Словаччиною.

Стів Возняк – американський винахідник, інженер-електронник і програміст, один із засновників компанії Apple. Батько Стіва –буковинець. Возняк подружився з Джобсом ще в школі. Згодом друзі створили один з перших персональних комп’ютерів у світі.

Steve Wozniak, cofundador da Apple (Foto: Alberto E. Rodriguez/Getty Images

Девід Копперфільд – американський ілюзіоніст і гіпнотизер, відомий своїми видовищними фокусами з оригінальними коментарями. Дідусь Девіда по батьківській лінії був іммігрантом з України.

Стівен Спілберг – відомий американський кінорежисер, сценарист і продюсер. У Спілберга одеське коріння – своє походження Стівен ніколи не приховував. У родині режисера часто звучала українська мова, а засинав він під українські колискові.

Леопольд фон Захер-Мазох – австрійський письменник. Леопольд родом зі Львова. У своїх творах “Венера в хутрі” та “Дон Жуан з Коломиї” автор не забув про Україну – в цих творах події відбуваються саме в нашій країні.

Юрій Дрогобич (Котермак) – видатний філософ і астроном. Юрій був родом з Дрогобича, згодом він поїхав до Польщі. Саме цей українець першим надрукував твір латинською мовою. Крім того він був ректором Болонського університету та професором Краківського університету.

Володимир Хавкін – створив першу ефективну вакцину проти холери, довівши на собі її безпеку для людини. Народився в Одесі, закінчив російську гімназію в Бердянську. До 1892 року Хавкін Володимир жив у Швейцарії, Парижі, Індії… За 40 років більше 35 мільйонів чоловік вбереглися від страшної хвороби. В Індії Володимира почали сприймати як божество, а преса назвала його “благодійником людства”.