З липня 2023 року в Україні повернуть довоєнні податки та перевірки – Гетманцев

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

В Україні планують із липня 2023 року повернути податки, які були до повномасштабної війни, повідомив голова комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

За словами Гетманцева, за місяць держава збирає близько 80 мільярдів гривень податків, а на війну витрачає – 130 мільярдів гривень. Різницю країна покриває за рахунок запозичень чи облігацій, але потрібно збирати ці гроші всередині країни.

Зокрема з липня 2023 року планувати скасування пільговий режим у 2%, який запровадили навесні 2022 року, відновлення документальних перевірок та відновлення відповідальності за невиконання податкових обов’язків.

«Ми вважаємо, що він [2% податку з обороту – ред.] відіграв свою роль і погоджуємося з МВФ, що його наразі треба відміняти з 1 липня. Цим податкова система і приводиться до тих правил, які існували в мирний час, до початку активної фази війни», – сказав Данило Гетманцев.

У 2022 році, аби підтримати бізнес на початку повномасштабного вторгнення, держава створила податкову пільгу та запропонувала замість сплати ПДВ перейти на спрощену систему: 3 групу ФОП та 2% податків від виторгу.

У 2023 році, згідно з державним бюджетом України, для фізичних осіб-підприємців змінилися розміри єдиного соціального внеску та ліміти доходу. Деталі читайте за посиланням.

Понад три тисячі бізнесів відмовилися від пільгової системи оподаткування і сплачують ПДВ.