Понеділок, 4 Березня

З 1 січня зарплата науково-педагогічних працівників вишів підвищиться на 20%

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

З 1 січня 2019 року зарплата науково-педагогічних працівників вишів зросте на 20%. Відповідну постанову ухвалив Кабінет міністрів 18 грудня, повідомляє Міністерство освіти і науки України.

«За останні два роки ми суттєво підвищили зарплати педагогам – вчителям, вихователям у дитсадках. Однак жодне із цих підвищень не стосувалося викладачів – науково-педагогічних працівників, які працюють у наших університетах. Цьогоріч саме вони отримають найбільше збільшення заробітної плати – на 20%», – пояснила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Зарплати інших педагогічних працівників, як і решти бюджетників, наступного року зростуть на 9%.

Згідно із законодавством, науково-педагогічні працівники викладають вищих навчальних закладах III-IV рівня акредитації. До них належать, зокрема, професор, доцент, старший викладач, викладач, асистент, викладач-стажист, провідний концертмейстер, концертмейстер, декан, заступник декана.

До речі, згідно з даними офіційної статистики, в Україні найвищі зарплати у сфері авіаційного транспорту — понад 20 тис. грн. Щоправда, також варто враховувати, що статистика “бачить” виключно білі зарплати. Тому, якщо частину суми доплачують у конверті, вона не враховується Держстатом.

В Україні у вересні 2018 року середня заробітна плата зросла до 9042 гривень. Найвищі зарплати в таких сферах: фінансова і страхова діяльність — 15 956 грн; інформація і телекомунікації — 14 307 грн; державне управління та оборона; страхування — 12 993 грн.

За усередненими показниками, 2020-го українці отримуватимуть у середньому 11,9 тис. грн. 2021-го зарплата зросте до 14,2 тис. грн, йдеться у консенсус-прогнозі Міністерства економічного розвитку і торгівлі.