З 1 січня мінімальна зарплата зросте до 7100 гривень, а потім до 8000 гривень

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Кабінет міністрів ухвалив проєкт бюджету на 2024 рік з власними доходами загального фонду держбюджету у 1,56 трлн грн та видатками у 3,1 трлн грн. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль у Telegram.

Зазначається, що ключовий акцент цього проєкту – оборона й безпека. Тож, на ці цілі буде планують направити понад половину всіх ресурсів бюджету – 1,685 трлн грн.

“Ця сума на 113 млрд грн більша, ніж цього року. Буде ще більше зброї та техніки. Більше дронів, боєприпасів, ракет. Так само як і цьогоріч, кожна копійка податків громадян та бізнесу піде на забезпечення наших Сил безпеки й оборони”, – наголосив він.

Другим пріоритетом у майбутньому бюджету називають соціальну сферу. Видатки бюджету складуть 469 млрд грн, що на 25 млрд більше, ніж цього року.

“Третій пріоритет – медицина та освіта. На сектор освіти виділяємо 179 млрд грн, і це на 23 млрд більше, ніж цього року. На медицину – 202 млрд грн, що на 24 млрд перевищує видатки 2023 року”, – додав очільник уряду.

Крім того, видатки на підтримку ветеранів будуть збільшені вдвічі – з 6,8 млрд грн у 2023 році до 14,3 млрд грн у наступному.

“П’ятий пріоритет – це відновлення нашої економіки. Жодного підвищення податків не передбачається. Уряд продовжує програми пільгового кредитування, програму безповоротних грантів єРобота, підтримку українських стартапів”, – наголосив Шмигаль.

Також передбачені запуски нових програм для індустріальних парків, для реалізації інвестиційних проєктів та для підтримки українського виробника.

Як додав народний депутат Ярослав Железняк у Telegram, урядовий проєкт держбюджету також передбачає мінімальну заробітну плату з 1 січня 2024 року на рівні 7 100 грн, а з 1 квітня – 8000 грн.

Водночас прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць з 1 січня становитиме 2920 грн.