П’ятниця, 26 Квітня

Як відрізнити справжню тисячну купюру від підробленої?

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

25 червня на прес-конференції заступник голови Національного банку України Сергій Холод заявив: в Україні виводяться з обігу монети номіналом в 1, 2 і 5 копійок і вводиться купюра в тисячу гривень. Крім того, Нацбанк припинить карбувати монети по 25 копійок, але в обігу вони залишаться, пише nakipelo.ua.

З 1 жовтня 2019 року в Україні також не можна буде розраховуватися монетами номіналом 1, 2 та 5 копійок, але можна обміняти на монети вищого номіналу і купюри у відділеннях банків до 30 вересня 2020 року. До 18 жовтня 2019 року заклади і магазини повинні здати всі монети в одну, дві і п’ять копійок в Нацбанк для утилізації.

Всі ціни, що закінчуються на 1, 2, 3, 4 копійки, заокруглюватимуть до нуля в бік зменшення суми, а на 5, 6, 7, 8 і 9 копійок – в бік збільшення. При оплаті карткою або за допомогою іншого безготівкового розрахунку округлення не застосовується.

До 1 жовтня 2022 року, за планами Нацбанку, мінімальної купюрою в Україні повинні стати 20 гривень, всі банкноти нижчого номіналу будуть поступово вилучати з обігу, замінюючи монетами.

Навіщо це роблять?

У НБУ заявляють, що вилучення з обігу дрібних монет роблять заради економії і зручності: монети в 1, 2 і 5 копійок майже не повертаються, їх дорого виготовляти, транспортувати і зберігати. Держава заощадить приблизно 90 мільйонів гривень щорічно, бізнес не буде витрачати гроші на інкасацію, а звичайним людям не доведеться носити зайвий метал в гаманцях.

Як відрізнити справжню купюру в тисячу гривень від підробленої?

Принципово нових відмінностей в захисті тисячегривневої купюри немає. Тут присутні традиційні водяні знаки, портрет Володимира Вернадського зі світлим написом «1000», захисна стрічка з магнітним кодом, яка світиться в ультрафіолеті, і «віконна» захисна стрічка: можна спостерігати поступовий перехід її фону в залежності від кута нахилу.

Ще на нових купюрах є елементи, що змінюють колір або проявляються при різному ступені нахилу, а також рельєфний друк: елементи можна відчути на дотик.

На обох сторонах купюри знаходиться антисканерна сітка – зображення з тонких ліній. Під час копіювання або сканування банкноти воно відтворюється у вигляді «муару».