Вівторок, 9 Серпня

Як на Львівщині працює нідерландський агробізнес: історія успіху

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

У місті Буськ, що на Львівщині, працюють унікальні теплиці компанії «Галіція Ґрінері», в яких процес вирощування зелені повністю контролюється комп’ютером.

Майкл Хондерс — голландський фермер, який керує першою і єдиною в Україні аграрною компанією з повністю іноземними інвестиціями. Запросили його на роботу у 2012 році, коли у Буську нідердландське підприємство відкрило компанію з вирощування салатної зелені в теплицях. Відповідає за якість товару та його реалізацію.

Компаніяи працевлаштувала 25 молодих українців. В космічній теплиці у Буську +25 за Цельсієм цілий рік. А комп’ютер розраховує, коли салату треба сонце та дощик.

Щодня тут збирають 30 тисяч кущів салату, руколи та батавії.

Овочівництво – сімейний бізнес Хондерсів. Майкл із дитинства переймав батькову справу, в університеті вивчав адміністрування агробізнесу, а коли довчився, вирішив долучитися до великого проекту.

Довелося побідкатися іноземцю, доки розбирався із законодавством України. «Дозвіл на імпорт саджанців я чекав півроку, але це того ватувало», – пригадує Майкл Хондерс. Зараз у нього теплиця на 8 000 м2, а салати купують 60 ресторанів та супермаркети.

Спочатку бізнесмену було важко адаптуватися до особливостей ведення бізнесу в Україні, адже, за словами Майкла, модель Грузії та України – різні, а тому він заручився підтримкою місцевої влади м. Буська та Європейської Бізнес Асоціації. Зокрема, труднощі полягали у різній стандартизації та нечіткому законодавстві. Лише один дозвіл на імпорт довелося чекати півроку на початку. Проте з часом ведення бізнесу полегшилося, дозволи стало реально отримати за кілька тижнів.

В Україні немає місцевих виробників взимку, зате є в літній період. А його компанія може вирощувати продукцію 365 днів на рік.

Запорукою свого успіху бізнесмен вважає правильний європейський підхід до справ та гарантування якості продукту, застосування передових технологій.

Share.