Неділя, 26 Травня

Верховна Рада відновила мита й податки на імпорт і розмитнення авто

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Верховна Рада скасувала запроваджені на початку квітня пільги при розмитненні автомобілів й повернула мита й оподаткування ПДВ на імпортні товари. Про це повідомив депутат від партії «Голос» Ярослав Железняк у своєму Телеграмі.

Мита та оподаткування ПДВ на імпортні товари та розмитнення авто запрацюють з 1 липня.

Відповідний урядовий законопроєкт №7418 підтримали у двох читаннях — 234 голосів.

За даними митниці, від початку війни в Україну завезли 19 000 автомобілів у пільговому режимі, який скасовує мита. Від цього бюджет недоотримав ще понад 2 млрд грн. Водночас митними пільгами скористалися українці, що купували автомобілі преміумкласу вартістю понад мільйон гривень.

Наприклад, Mercedes-Benz S560 вартістю 3,7 млн грн, Mercedes-Benz S400 за 3,3 млн грн, Audi Q7 за 2,4 млн грн.

Президент Володимир Зеленський на початку квітня підписав закон про звільнення від мита та податку на додану вартість (ПДВ) імпорту товарів. Закон звільняє від митних платежів транспортні засоби. 23 квітня заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм повідомив, що розмитнити автівку для власних потреб з країн Євросоюзу за нульового мита можна буде лише на шести пунктах пропуску, адже через черги на кордоні не можуть проїхати гуманітарні вантажі.

Автори законопроєкту стверджують, що за тиждень в результаті дії звільнення від оподаткування ввізним митом та ПДВ імпортних товарів до бюджету не надійшло 417 млн грн, а в структурі імпорту значну частку займають товари не першої необхідності.

Водночас за перший тиждень в результаті дії звільнення від оподаткування ввізним митом, акцизним податком та ПДВ ввезення автомобілів до бюджету не надійшло 350 млн грн, зараз щоденно сума пільг складає понад 100 млн грн, при цьому вже ввезено понад 3 000 автомобілів і зафіксовано непоодинокі випадки ввезення авто преміум-класу.

У митниці підкреслюють, що скасовані мита не лише завдають втрати бюджету з товарів, які не є першою необхідністю, а й шкодять зв’язкам із дружніми державами. Із Польщею з перших днів війни вдалося домовитися про максимальне пришвидшення та спрощення випуску вантажів гуманітарної допомоги, спрощення при переміщенні комерційних вантажів і створення окремих смуг руху для гуманітарних вантажів.

Натомість наголошують у митниці, «зважаючи на таку майже рекордну кількість переміщень, враховуючи, що відповідні товари прямують до України без сплати податків, польська сторона відмовилась від попередньо досягнутих домовленостей». Відтак тепер гуманітарні вантажі переміщуються в загальній черзі, потрібно більше часу на проходження пунктів пропуску, а від комерційних вантажів вимагають повний пакет документів для митного оформлення.