Вівторок, 9 Серпня

В Україні витратили рекордну суму на ремонт та будівництво доріг

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Протягом цього року в дорожню інфраструктуру було інвестовано майже 50 мільярдів гривень.

Про це заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян під час інспектування дорожніх робіт в Житомирській області, передає прес-служба міністерства.

З його слів, досягти такого успіху вдалося завдяки Дорожньому фонду, а також, єдності в парламенті і в уряді по інфраструктурним питанням.

Омелян стверджує, що за 2018 рік Україна інвестувала 32,6 мільярда гривень в дорожнє будівництво безпосередньо з Дорожнього фонду.

“Фактично, за всіма іншими джерелами фінансування, – це майже 50 мільярдів гривень – рекордна сума для України”,- підкреслив міністр.

4 млрд грн виділено на будівництво і реконструкцію доріг Львів – Тернопіль — Умань; Біла Церква — Одеса — Миколаїв — Херсон. Ще 2 млрд грн передбачено на ремонт дороги М-03 Київ — Харків — Довжанський. Також 357,6 млн гривень виділено на реалізацію проекту «Покращення стану автомобільних доріг загального користування у Львівській області».

До відома, будівництво доріг в Україні фінансується за рахунок кількох джерел, зокрема завдяки запровадженому “митному експерименту” та Дорожньому фонду, започаткованого у 2016 році, що почав працювати з 1 січня 2018 року.

Дорожній фонд це фактично акцизний податок з реалізованих нафтопродуктів. Детальніше у скріншоті нижче:

Так званий митний експеримент щодо фінансування реконструкції автодоріг стартував у вересні 2015 року. Згідно з ним, половину суми перевиконання планових щомісячних митних надходжень спрямовують у спеціальні фонди регіональних бюджетів.

У січні-жовтні 2018 року додаткові надходження митних платежів, які у рамках експерименту мають бути спрямовані на реконструкцію доріг, складають 3,2 млрд гривень.

У бюджеті на 2019 рік тільки на Дорожній фонд буде передбачене сукупне фінансування фонду в розмірі близько 50 мільярдів гривень.

Share.