П’ятниця, 1 Березня

В Україні почнуть будівництво залізничної євроколії – Шмигаль

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Аби з’єднати українську залізницю з європейською, Україна розпочне етапне будівництво європейської колії. Про це повідомив під час засідання Уряду Денис Шмигаль, прем’єр-міністр України.

За його словами, спочатку це буде сполучення великих вузлів і великих міст, а далі поступове розширення по всій країні.

Ідея будівництва євроколії між українськими містами почала активно просуватися з 2017 року. В березні 2021 року повідомлялося про спільні плани України та Південної Кореї на цьому напрямку.

Нагадаємо, що на Укрзалізниці використовується колія шириною 1520 мм. Більшість країн Європейського Союзу мають колії 1435 мм. Через це існують суттєві обмеження з перетину державного кордону залізничним транспортом.

Це унеможливлює збільшення вантажообігу між Україною та ЄС в умовах блокади росією морських портів України.

Також за словами Шмигаля, Україна активізувала відкриття і нових пунктів пропуску. Найближчим часом буде відкрито два таких пункти на західному кордоні.

«Перед Мінінфраструктури, Держприкордонслужбою та митницею стоїть завдання у найближчі півроку створити пункти пропуску там, де вже є підведені автомобільні дороги, або там, де можна оперативно такі дороги підвести», — сказав Денис Шмигаль.

Ще у вересні 2021 року президент Володимир Зеленський презентував у США «План трансформації України», в якому згадувалося «будівництво 1000 км залізничної дороги», яка сполучить Київ із Варшавою. Також згадувалося залізничне сполучення з Одесою. Проєкти оцінювалися у п’ять мільярдів доларів.

Європейська, або «стандартна» колія передбачає відстань між внутрішніми краями рейок у 1435 мм. В Україні наразі експлуатуються колії завширшки 1520 мм.