Понеділок, 15 Квітня

В Україні підвищили тарифи на холодну воду: як зміняться тарифи

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг схвалила рішення про підвищення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення для 43 підприємств. Про це йдеться на офіційному сайті НКРЕКП.

Підвищення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення відбудеться практично в усіх регіонах України, для 43 підприємств, відповідно до поданих ними заяв.

При цьому тарифи на водопостачання, залежно від регіону, зростуть на 15-20% .

Наприклад, для львів’ян подорожчає на майже 5 грн, тобто з 16,04 грн до 20,85 грн за куб. м. Уляна Горбата зазначає, що середньостатистична сім’я у Львові споживає на місяць 10 куб. м води, тож їм доведеться платити приблизно на 50 грн більше.

Нові тарифи на холодну воду (фото: Обозреватель)

Як стверджують у своїх заявах ліцензіанти, оскільки ціни на паливно-мастильні матеріали, реагенти, електрику мають тенденцію до постійного зростання, ці фактори призводять до погіршення фінансово-економічного стану підприємств водопостачання. Необхідність підвищення тарифів пояснюють також збільшенням рівня мінімальних соціальних гарантій для розрахунку рівня зарплат працівникам цих підприємств.

“Основна причина – це заробітна плата у містах. Заробітна плата, яка була в структурі тарифу складала 5,600 грн, зараз середньоринкова зарплата – 12 тисяч, у Києві – 16, у Львові – 18. Зростання від 15 до 20 відсотків – це несуттєве подорожчання на платіжку”, – прокоментувала прийняте рішення член НКРЕКП Ольга Бабій.

До заяв ліцензіантів також додані звернення місцевих рад, в яких повідомляється про підтримку необхідності приведення тарифів до економічно обґрунтованого рівня.