Понеділок, 15 Квітня

В Україні анонсували виплати по 2000 грн безробітним підприємцям, у яких є діти

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

1 травня Президент України Володимир Зеленський у традиційному відеозверненні розповів деталі про кредити і соціальну допомогу для середнього та малого бізнесу, що постраждав через карантин.

Влада запускає антикризову програму соціального захисту сімей. За словами президента, фізичні особи підприємці 1-ої і 2-ої груп зможуть отримати допомогу на дитину у віці до 10 років.

Бюджетний комітет Ради повинен погодити цю програму і більше 300 тис. сімей фізичних осіб-підприємців зможуть отримати цю допомогу, яка складатиме близько 2 тис. гривень і надаватиметься впродовж усього карантину та ще 1 місяць після його скасування.

6 мільярдів гривень з бюджету виділено на збільшення мінімальної допомоги по безробіттю та допомоги підприємцям, які зупинили діяльність.

В кінці квітня Кабмін вже виділив 1,6 млрд грн з фонду боротьби з к-вірусом на виплату допомоги на дітей фізичним особам-підприємцям, які вимушено не працюють через карантин.

За даними Центру зайнятості, на отримання допомоги можуть претендувати представники малого і середнього бізнесу, які припинили або скоротили діяльність через карантин і сплачували єдиний внесок протягом 6 місяців до тимчасової зупинки діяльності і на момент звернення не скоротили персонал.

В Центр можна звернутися протягом 30 днів з моменту припинення або скорочення діяльності із заявою та документами.

Допомога на дітей ФОПів надаватиметься на кожну дитину до 10 річного віку в розмірі прожиткового мінімуму (для дітей віком до 6-ти років – 1779 грн; для дітей віком від 6-ти до 10-ти років – 2218 гривень).

Окрім цього, за словами президента Зеленського, запроваджується програма кредитів для малого та середнього бізнесу під 3-5%. Загалом на неї заплановано до 30 мільярдів гривень.

“Програма кредитів для малого і середнього бізнесу під 3-5%. Розуміємо, що є підприємства, які не працювали під час карантину, а значить не зможуть показати банку дохід. Не дивлячись на це, вони отримають необхідні гроші, тому що гарантом виступить держава”, – сказав він.