Український бізнес і підприємці допомогли країні у боротьбі з коронавірусом вже на 1 млрд грн

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Український бізнес і підприємці не стоять осторонь під час глобальної пандемії і активно взялися допомагати медичним закладам боротися з коронавірусом в Україні. На початок квітня розмір пожертвувань складає близько 1 млрд грн. Про це написав портал Ain.ua.

Матеріальна допомога від компаній

1. «Епіцентр» – 150 млн грн

Група компаній «Епіцентр» виділила 150 млн грн на першочергові потреби медицини, а також закупила 100 апаратів штучної вентиляції легенів.

2. «Сільпо» – 100 млн грн

Національна мережа супермаркетів «Сільпо» виділила 100 млн грн і закупила 12 апаратів ШВЛ на суму 13 млн грн.

3. ТІС, «Нептун», P & O Maritime Ukraine – 46 млн грн

Термінали ТІС перерахували в національний фонд по боротьбі з коронавірусом 32,9 млн грн, зерновий термінал Neptune – 6,8 млн грн, а буксирний оператор P&O Maritime Ukraine – 6,8 млн грн. Перераховані гроші будуть спрямовані на закупівлю обладнання для лікарень по всій Україні, а також індивідуальних засобів захисту для медиків.

4. Група компаній NEQSOL Holding (володіє Vodafone в Україні) – 33 млн грн

Група компаній NEQSOL Holding, якій належить телеком-оператор Vodafone Україна, виділила $1 млн. Кошти планують направити на покупку устаткування, систем тестування, препаратів і витратних матеріалів в лікарні України. Раніше Vodafone також виділила 5 млн грн з власного бюджету на закупівлю ШВЛ. Загальна сума допомоги Vodafone Україна і Neqsol склала 33 млн грн.

5. «Нова пошта» – 25 млн грн

Компанія виділяє 25 млн грн на обладнання та додаткові матеріали для лікарень в Полтавській області і в місті Полтава.

6. Meest – 20 млн грн

Компанія Meest направила 20 млн грн на покупку матеріалів і устаткування для боротьби з коронавірусом у Львівській області.

7. UFuture і Biopharma – 12 млн грн

Холдингова компанія UFuture спільно з фармацевтичною організацією Biopharma передали лабораторії Центру громадського здоров’я МОЗ України обладнання, яке дозволить швидко визначати наявність збудників коронавірусної хвороби в отриманих пробах, а також інше обладнання. Загальна допомога склала 12 млн грн.

8. SoftServe – 10 млн грн

Компанія перерахує 10 млн грн в корпоративний благодійний фонд «Відкриті очі». Гроші спрямують на медичні потреби в локації, в яких розміщені офіси SoftServe.

9. Благодійний турнір WePlay! – 5 млн грн

Компанія WePlay! провела благодійний кіберспортивний турнір по Dota 2. Як призового фонду організація виділила $120. 000, а до закінчення ігор збільшило до $188 879. Всі кошти спрямують на боротьбу з COVID-19.

10. Mastercard – 4 млн грн в Україні, $ 25 млн – глобально

Компанія Mastercard приєдналася до благодійної програми від «ПриватБанку» «Дихай! Разом проти коронавірусу». Благодійний внесок Mastercard на програму – 3 млн гривень. Також компанія Mastercard виділила 1 млн грн, щоб забезпечити водіїв Uklon масками, а авто – антисептиками у всіх містах присутності сервісу. Всього буде закуплено 20 000 масок і 10 000 антисептиків.

На глобальному рівні Mastercard спільно з Фондом Білла і Мелінди Гейтс і благодійною організацією Wellcome направлять до 125 млн доларів США на стримування поширення COVID-19. Внесок фонду Mastercard Impact – до $ 25 млн.

11. Kharkiv IT Cluster – 3,3 млн грн

Харківські IT-компанії об’єдналися в рамках проекту IT4Life і за перший тиждень зібрали понад 3,3 млн грн. На них закупили обладнання і засоби захисту, для збільшення обсягів діагностики та лікування.

12. «Львівський ІТ-кластер» – 3 млн грн

«Львівський ІТ-кластер» запустив проект United for Health, метою якого є підтримка Львівщини в боротьбі з коронавірусом. За два дні вдалося зібрати 3 млн грн. Організація вже закупила 20 тис експрес-тестів на COVID-19.

З 31 березня до кінця карантину 50% від вартості квитка на щорічну технологічну конференцію IT Arena будуть спрямовані на боротьбу з пандемією.

13. Moneyveo – 3 млн грн

Компанія мікрокредитів Moneyveo оголосила про пожертвування 3 млн грн на закупівлю апаратів для штучної вентиляції легенів для українських лікарень.

14. Ajax Systems – 3 млн грн

Український виробник охоронних систем Ajax Systems виділив 3 млн грн на закупівлю масок, захисних костюмів, антисептиків і т.д. Засновник Ajax Systems Олександр Конотопський також виділив власні кошти на благодійність, направивши їх в загальний фонд CEO Club Ukraine на закупівлю 15 ШВЛ.

15. LeoGaming – 2,9 млн грн

Fintech-компанія LeoGaming, яка обробляє платежі по онлайн-іграх в Україні, виділила 2,8 млн грн на покупку апаратів «штучних легенів» (ЕКМО). Проект здійснювали співзасновник Monobank Олег Горохівський, CEO LeoGaming Олена Дегрік Шевцова і Володимир Яценко. Апарати вже передали директору Дніпровської міської клінічної лікарні.

Крім того, співробітники компанії зібрали більше 100 000 грн і замовили 200 комплектів багаторазових захисних костюмів і масок для Хотинської міської лікарні в Чернівецькій області.

16. N-iX – 2 млн грн

N-iX створила спеціальний фонд, який буде наповнюватися 50% на 50% компанією і працівниками. Перші 2 млн планують направити на закупівлю 10 000 експрес-тестів.

17. Innovecs – 1,5 млн грн

Компанія з розробки програмного забезпечення, оголосила про створення фонду Innovecs COVID-19 Fund. Кошти в розмірі 1,5 млн грн спрямують на підтримку ініціатив по боротьбі з хворобою, а також для забезпечення безпеки співробітників компанії і їх сімей.

18. iDeals Solutions – 1,5 млн грн

Компанія виділила 1,5 млн грн гривень на закупівлю обладнання та витратних матеріалів для київського Інституту серця. Гроші витратять на придбання обладнання, необхідного для лікування пацієнтів з дихальною недостатністю, яка виникає в разі важкого перебігу захворювання коронавірусу.

Також на ці кошти буде придбано 1000 захисних костюмів, частина з яких вже отримують дитячі лікарні та відділення швидкої допомоги.

19. Readdle – 1,2 млн грн

Гроші перераховані в фонд «Корпорація Монстрів» для покупки ШВЛ.

20. Eleks – 600 000 грн

Компанія Eleks виділила 600 000 грн на боротьбу з коронавірусом в декількох областях Західної України.

21. Netpeak – 500 000 грн

Група компаній Netpeak перерахувала 500 000 грн в фонд «Корпорація Монстрів» для покупки ШВЛ.

Приватні особи та фонди

  • Фонд Ріната Ахметова – 300 млн грн;
  • Олександр Ярославський – $2 млн (всього – до $13 млн);
  • Олена і Віктор Пінчуки – $2 млн;
  • Геннадій Буткевич – 14 млн грн;
  • Благодійний фонд родини Жебровських («Фармак») – 10 млн грн;
  • Сергій Тігіпко – 7 млн грн.

Підприємці – 25 млн грн

В рамках приватної ініціативи українські підприємці Євген Черняк, Володимир Яценко, Вадим Ковальов, Андрій Федорів, Тимур Новіков, Роман Скудар, Андрій Пишний, Олена Дегрик, Артур Міхно, Андрій Боровик, Тамара Крючкова і Олег Горохівський зібрали 2,3 млн грн на закупівлю апаратів для штучної вентиляції легенів в українські лікарні. На ці вдалося купити 9 старих ШВЛ з США за 248 000 грн кожен. Їх поставлять медустановам протягом 3 тижнів.

Однак після цього люди продовжили звертатися до організаторів зборів. В результаті вдалося зібрати ще близько 8 млн грн від простих українців. Всього ж надійшло пропозицій на 25 млн грн. Зборами займалася дружина Олега Горохівського – Тамара Крючкова. Зібрані кошти вона направила на закупівлю додаткових ШВЛ.

Крім того, Олег Горохівський ініціював збір коштів, які будуть спрямовані конкретно лікарям у разі, якщо вони заразилися коронавірусом, виконуючи свою роботу. Кожному обіцяють виплачувати 6000 грн, загальний фонд уже зібрав 1 млн грн.

Учасники CEO Club Ukraine – $270 000

Члени і друзі CEO Club Ukraine зібрали $270 000
Внески зробили понад 80 власників / СЕО таких компаній як MacPaw, OLX, Ajax Systems, Cisco, Genesis, Govitall, MEGOGO, Everad, YouScan, Softinvest Holding, IoT Ukraine.

Вже закуплено 15 апаратів ШВЛ і очікується поставка близько 20 тис. захисних костюмів та інших засобів захисту для медиків.

Засновники WePlay! Esports – 3 млн грн

Засновники WePlay! Esports Олег Крот та Юрій Лазебник виділили 3 млн грн на закупівлю медичного обладнання в лікарні Хмельницького, Києва та Кропивницького.

Група юристів і підприємців – 3,2 млн грн

Сергій Погрібний, Михайло Харенко, Володимир Саєнко, Назар Чернявський, Сергій Смирнов, Олена Сукманова, Анжела Махінова, Василь Драговоз, Андрій Козин, Олександр Кардаков і Тетяна Андріанова зібрали понад 3,2 млн грн і передали міським лікарням 10 апаратів ШВЛ, а також інше обладнання та засоби індивідуального захисту для медичного персоналу.

Пряма допомога медпрацівникам

Uklon, Uber і Bolt налагодили безкоштовну розвезення медпрацівників.
Мобільні оператори «Київстар», Vodafone і lifecell – допомагають зі зв’язком.

Лідер «Океану Ельзи»

Нардеп та співак Святослав Вакарчук передав 1 млн грн для закупівлі медикаментів у лікарні Львівської та Одеської областей для закупівель необхідних матеріалів та техніки.

Share.