П’ятниця, 19 Квітня

У Сокільниках відкрили дахову сонячну електростанцію

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

27 березня у Сокільниках біля Львова відкрили сонячну електростанцію на даху підприємства “Арт-Енерго”. Сонячна електростанція потужністю 65 кВт збільшить частку альтернативної енергії та знизить використання вуглеводневих енергоносіїв при виробництві електричної енергії.

Участь в офіційному відкритті СЕС взяв перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.

© dyvys.info

“Сьогодні альтернативна енергетика є одним із основних напрямів діяльності Львівської облдержадміністрації. На Львівщині вже працюють 6 сонячних електростанцій потужністю майже 30 МВт. Сьогодні працюють 3 вітрові електростанції загальною потужністю понад 30 МВт.

Упродовж цього року ми очікуємо 5 нових сонячних електростанцій, які відкриються на території Львівської області, а також 2 вітрові електростанції. Дуже приємно, що до розвитку альтернативної енергетики долучились і приватні особи.

Майже 200 приватних домогосподарств встановили дахові сонячні електростанції, що також генерують альтернативну енергетику, долучаються до енергетичної безпеки нашої країни. Це стало запорукою спільної позиції обласної державної адміністрації та обласної ради по впровадженню Програми енергозбереження для населення, де виділено кошти для підтримки таких приватних ініціатив. Розвиток інвестиційного напрямку є в пріоритетним.

У Львівській ОДА створили відділ супроводу інвестора. Зараз ми може бачити результати цієї роботи. У минулому році ми відкрили понад 80 нових виробничих потужностей на загальну суму прямих інвестицій у понад 60 млн доларів. Сумарні інвестицій склали 150 млн доларів. У цьому році динаміка продовжується

Дуже важливо, що до питання альтернативної енергетики також долучаються приватні домогосподарства. Сьогодні завдяки обласній програмі енергозбереження установлено майже 200 дахових котелень в приватних домогосподарствах. Частина тіла кредиту фінансується за рахунок обласного бюджету. Не менш важливою є також  політика Уряду щодо альтернативних джерел енергетики

Якщо говорити про всю електроенергію, яка генерується і споживається на території Львівської області, то близько 3% генерується завдяки альтернативним джерелам. Але ця динаміка є позитивною”, – зазначив Ростислав Замлинський.

Він також зауважив, що ще кілька років тому ця цифра становила лише 1%, а за підсумками цього року Львівщина вийде приблизно на 5% електроенергії, яка генерується. «За темпами приросту по об’єктах, які побудовані і введені в експлуатацію Львівщина є однією із лідерів по областях України. Проте, є області, де більше сонця, чи вітру”, – додав Замлинський.

© loda.gov.ua

Сонячна станція складається з фотоелектричних модулів потужність кожного 275 Вт. Орієнтовна кількість виробленої електроенергії в рік – близько 72 600 кВт/год.

“За 1 рік ми реалізували цей проект і маємо станцію, яка генерує електроенергію і яка реалізується в енергомережі по «зеленому тарифу. Щодо схеми роботи, то це підприємство все одно споживає електроенергію і платить за неї, а вся вироблена передається в електромережу. Термін окупності становить від 5 до 6 років”, – зазначив директор “Арт- Енерго” Ярослав Бойко.

Сума залучених інвестицій у будівництво СЕС становить 1,3 млн грн.