Понеділок, 15 Квітня

У Раді пропонують запровадити “Економічний паспорт українця”: що передбачає

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

До Верховної Ради подано проєкт закону 2754 “Про економічний паспорт українця”, який розроблено з метою врегулювання на законодавчому рівні питання підвищення економічного рівня життя громадян України задля припинення відтоку українців за кордон шляхом створення “Фонду майбутнього”, йдеться в пояснювальній записці.

Мета законопроєкту – подолання негативних тенденцій відтоку українців за кордон та формування цілеспрямованої державної політики щодо підвищення життєвого рівня населення та зменшення масштабів бідності в країні, виникає необхідність в пошуку шляхів підвищення рівня життя населення.

Одним з варіантів виходу з такої ситуації є відрахування на особисті рахунки українців 1% від реалізації всіх корисних копалин, видобутих на території України.

Згідно з документом, економічний паспорт українця – це особистий рахунок українців, які будуть народжені в Україні після 1 січня 2021 року та які проживатимуть на території України 18 років, виплата коштів яким буде здійснюватися після досягнення ними повноліття.

Така система діє в Об’єднаних Арабських Еміратах, де кожен громадянин отримує від держави свій відсоток від продажу нафти.

На рахунку кожного громадянина будуть акумулюватися кошти у розмірі 1% від реалізації всіх корисних копалин, видобутих на території України, які будуть виплачуватись порівну власникам рахунку після досягнення ними повноліття.