Субота, 20 Квітня

У НБУ роз’яснили заборону обмінникам виставляти табло з курсом долара

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Голова Ради Нацбанку України Богдан Данилишин заявив, що на думку регулятора, ситуація на ринку валют в умовах війни потребує дисципліни та дотримання норм законодавства. Тому й було ухвалено рішення щодо обмінних пунктів. Про це він написав у своєму Facebook.

“Національний банк вважає, що розхитування ситуації з готівковим курсом під час війни для отримання додаткової маржі в сегменті, де купує валюту населення, є неприпустимим”, – заявив Данилишин.

Він додав, що вважає такий крок виправданим, а також наголосив, що “жодних підстав для паніки немає”. Банкір пояснив, що ситуація поступово нормалізується, а баланси вирівнюються.

Після коригування офіційного курсу долара в Україні 21 липня на 25% до 36,57 грн./дол. перші позитивні зміни стали помітними вже першого тижня, зазначив Данилишин.

“Якщо за січень-травень валютні резерви країни скоротилися на 6 млрд доларів, то тільки за останній тиждень чистий викуп іноземної валюти Національним банком склав 650 млн доларів. Коригування валютного курсу під умови, що змінилися, не означає нестабільність”, – написав він.

За його словами, перші дні роботи міжбанківського валютного ринку після встановлення офіційного курсу на рівні 36,5686 показали, що в Україні немає проблем з безготівковим доларом, і на міжбанківському ринку є профіцит валюти, який дозволяє НБУ поповнювати золотовалютний резерв.

“Тому питання наближення безготівкового і готівкового курсу має технічний характер, який впирається в логістичні процеси, пов’язані із завезенням готівкової валюти в Україну та з підкріпленням кас банків у Києві та в регіонах”, – пояснив Данилишин.

Він зазначив, що, оцінюючи перспективи валютного ринку в Україні, слід звернути увагу на те, що команда Президента України та міжнародні партнери не залишають Україну сам на сам з її проблемами. Зокрема, нещодавно відбулось розблокування українських портів, аграрії продовжують збір зернових, налагоджуються транспортні коридори для іншого експорту, Україна отримує допомогу від міжнародних організацій, від ЄС та США. Крім цього, в ЄС та США готується законодавство, яке дозволить використовувати заморожені російські активи для допомоги Україні.

“Тимчасові труднощі на готівковому ринку не можуть зупинити ті позитивні тенденції в економічному секторі, які з’явились завдяки спільним зусиллям української влади та міжнародних партнерів. Тому закликаю з більшим оптимізмом дивитись на перспективи гривні”, – наголосив глава Ради НБУ.