У Львові збудують першу ТЕЦ на альтернативному паливі

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

До лютого наступного року у Львові облаштують теплову котельню, що працюватиме на на альтернативному паливі – трісці деревени – і забезпечуватиме чверть потреб міста у теплопостачанні. Проект реалізують спільно НАК «Нафтогаз України» та Львівська міська рада.

За даними глави «Нафтогазу» Юрія Вітренка, цей проект коштуватиме компанії близько 1 млрд грн.

«Упевнений, що до лютого ТЕЦ запрацює. Це займе лічені місяці замість року-півтора. НАК допомагає з реалізацією цього проєкту і у фінансуванні, і в девелопменті. Він коштуватиме компанії приблизно 1 млрд грн, але окупність таких проєктів за нинішньої ціни газу складає кілька місяців», – сказав Юрій Вітренко під час візиту на Львівщину 30 вересня.

Для міста це буде перша ТЕЦ на альтернативному паливі потужністю 40 МВт, що покриватиме близько чверті теплових потреб міста. За словами мера Садового, це пілотний проект для України. Наступний крок – будівництво таких котелень у всіх містах.

«Ми планували такий проєкт із ЄБРР давно, але за їхніми класичними процедурами змогли б його розпочати лише наступного року. Але російська агресія настільки активізувала розумовий процес, що ми вийшли на домовленості з “Нафтогазом”. Ми вибудуємо потужний об’єкт, який буде генерувати 40 МВт і це буде покривати великий відсоток потреб нашого міста в опаленні. Тим проєктом ми фактично відмовляємося від газу і переходимо на відходи деревини», – зазначив Андрій Садовий.

Юрій Вітренко додав, що міська влада Львова має ще низку домовленостей із «Нафтогазом» щодо залучення коштів міжнародних фінансових організацій для фінансування енергоефективних проектів.