Четвер, 18 Квітня

У Львові ввели в експлуатацію першу чергу індустріального парку Dragon Capital

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Інвестиційна компанія Dragon Capital повідомляє про введення в експлуатацію першої черги індустріального парку М10 Lviv Industrial Park – складського комплексу класу А площею 14 400 кв.м.
М10 Lviv Industrial Park – новий індустріальний парк, розташований у промисловій зоні Львова Рясне-2, на трасі М10, на відстані 60 км від КПП «Краковець» на кордоні з Польщею, інформує пресслужба компанії.

Територія парку охоплює площу 23,5 га та складається із 6 ділянок, спланованих під складські та виробничі приміщення загальною площею 140 тис. кв.м. Власна керуюча компанія Dragon Capital Property Management забезпечує централізоване обслуговування об’єктів інфраструктури та охорону парку.

Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю засвідчила відповідність проєктній документації та готовність до експлуатації першої черги індустріального парку.

Томаш Фіала, генеральний директор Dragon Capital, зазначив: «Ми розпочали будівництво М10 Lviv Industrial Park ще до повномасштабного вторгнення і продовжили розвивати його спільно з нашими партнерами з Європейського банку реконструкції та розвитку в умовах воєнного часу. Радіємо, що першу чергу цього масштабного проєкту вдалось успішно завершити».

Перша черга індустріального комплексу має площу 14 400 кв.м. Статус індустріального парку надає його резидентам можливість отримати особливі преференції у вигляді податкових пільг, а сертифікація за міжнародними стандартами зеленого будівництва BREEAM підтвердить енергоефективність, економічність та екологічність будівлі.

«Цей проєкт підсилить інфраструктурну спроможність України та економічний ландшафт Львівщини, створить робочі місця і сприятиме залученню додаткових інвестицій в країну. Важливість цього проєкту засвідчує також і підтримка міжнародних інституцій. На початку 2023 року ми з гордістю вітали ЄБРР як партнера індустріального парку M10, а вже у вересні MIGA, що входить до Групи Світового банку, застрахувала наші інвестиції від військових ризиків. Залученість цих організацій додатково підвищує довіру до проекту місцевих партнерів, та є сигналом про стійкість української економіки, незважаючи на воєнний стан», – додав Томаш Фіала.

Нагадаємо, що у 2023 році ЄБРР уже інвестував у проєкт $5,5 млн, а загальний обсяг інвестицій організації у M10 Lviv Industrial Park становитиме до $24,5 млн. Також Міжнародне агентство з гарантування інвестицій Світового банку (MIGA) застрахувало проєкт від військових ризиків на 10 років на суму інвестицій у розмірі $9,2 млн.

Подальший розвиток проєкту індустріального парку М10 передбачає будівництво складських комплексів у форматі build-to-suit (проєктування та будівництво об’єкта під замовника).

Що таке індустріальний парк?

Індустріальний парк або промисловий парк — територія, виділена при плануванні міста для промислового розвитку. Метою створення таких парків є забезпечення підприємств спільною розвиненою інфраструктурою та забезпечення контролю над виробництвом та впливом на довкілля.

Промислові парки зазвичай розташовуються на околицях міст або поза основними житловими районами міста, зазвичай забезпечується гарною транспортною доступністю, зокрема автомобільним і залізничним транспортом.