Четвер, 2 Травня

У 2009 році фірма Гринкевича реставрувала Вірменський собор у Львові, але кинула громаду на гроші

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Громадськість стежить за розвитком скандалу навколо Ігоря Гринкевича та його родини. В історії із львівським бізнесменом, найбільшим постачальником Міноборони України, цікаво те, що за ним давно тягнувся шлейф скандалів, але з ним продовжували укладати держконтракти.

Перший публічний випадок — реконструкція Вірменського собору у Львові. У червні 2008 року Львівська міськрада провела тендер на ремонтно-реставраційні роботи і перемогла його будівельна компанія “Верховина”.

Компанія «Верховина» відома насамперед через скандал довкола реставрації Вірменського собору влітку 2009 року. Вона стала переможцем тендеру від Львівської міської ради на виконання складних реставраційних робіт, не маючи фахівців і не володіючи технологіями.

За пів року організація отримала майже 2,5 млн гривень, водночас майже ніяких робіт у соборі не виконали.

Останні півроку роботи з реставрації Вірменського собору виконувала не фірма, яка виграла тендер, – ТзОВ “Будівельна компанія “Верховина”, а її субпідрядник – ПП “ВММК”. Більше того, виділені на 2009 рік 2,5 млн грн фактично були списані на роботи, які перед “Верховиною” виконувала фірма “Ренесанс-стиль”.

А реальні роботи субпідрядників обмежилися однією викопаною траншеєю для укріплення фундаменту огорожі дворика Вірменського собору та вкрученням однієї лампочки.

“Останні кілька днів та ночей відбувається небачене досі розкрадання Вірменського собору у Львові. Чи то підрядники, чи субпідрядники вдень встановлюють мідний дах на дзвіниці Собору, а вночі самі ж його розкрадають, імітуючи пограбування”, – заявляв тоді депутат Львівської міської ради Вардкес Арзуманян.

Пізніше правоохоронці заявили, що фірма підробила документи. Проти Ігоря Гринкевича як директора та засновника «Верховини» прокуратура Галицького району порушила кримінальну справу.

Журналіст-розслідувач, засновник проєкту “Наші гроші” Юрій Ніколов зазначав, що Гринкевичу діставалися різні будівельні проєкти, і завжди вони реалізовувалися із завищеною ціною робіт і будматеріалів.

Потім компанію “Будівельна компанія “Верховина” визнано банкрутом. Львівський апеляційний господарський суд 15 квітня 2013 року відхилив скаргу ДПІ у Залізничному районі міста Львова і залишив без змін ухвалу Господарського суду Львівської області від 19 березня 2013 року про банкрутство підприємства.

Скарга податківців була мотивована тим, що вони не провели позапланову виїзну перевірки боржника. Процедура ліквідації підприємства тривала понад рік. А причиною позову про банкрутство стало невиконання фінансових зобов’язань перед ТОВ «Мегабудмакс». Сума претензії становила 15 тисяч 588 гривень.

Проте, це не заважає вести Ігорю Гринкевичу підприємницьку діяльність. Ба більше, навіть отримувати замовлення від Львівської міської ради та вибивати гроші в судах. У всякому випадку ще влітку минулого року він залишався власником ТОВ «Львівський будівельний холдинг», яке в свою чергу є засновником Корпорації львівських будівельних підприємств «Львівінвестбуд».

Загалом протягом 2009 -2012 року «Львівський будівельний холдинг переміг у 16 конкурсах на суму понад 45 млн.грн. А «Львівінвестбуд» протягом того ж періоду столо переможцем 7 конкурсів на суму 23 млн грн.