Середа, 28 Лютого

Суд передав більшість облгазів в управління держави

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Суд передав в управління Національному агентству з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, 26 регіональних операторів газорозподільчих систем. Про це повідомляє пресслужба Державного бюро розслідувань.

Слідчий суддя Печерського суду Києва передав в управління АРМА арештовані приватні корпоративні права на 26 обласних та міських операторів газорозподільчих систем за клопотанням Державного бюро розслідувань.

“Відтепер держава контролюватиме постачання споживачам природного газу. Це є надважливим питанням національної безпеки, особливо в умовах російської агресії”, – йдеться у повідомленні пресслужби.

У червні минулого року Державне бюро розслідувань викрило масштабну схему безоплатної передачі Міністерством енергетики та вугільної промисловості газорозподільних систем у користування приватним операторам.

Багаторічна протиправна діяльність завдала державі збитків на суму 1,488 млрд гривень.

Операторів газорозподільних мереж або так званих облгазів в Україні налічується понад 40. Приблизно 70% газу в країні розподіляє Регіональна газова компанія бізнесмена Дмитра Фірташа.

ПАТ «Львівгаз» теж належить одіозному проросійському олігарху Дмитру Фірташу, який з 18 червня 2021 року перебуває під санкціями, запровадженими РНБО України. Українська зовнішня розвідка довела факти постачання сировини, яку виготовляли на підприємствах Фірташа, на військові підприємства росії. Також Фірташ є фігурантом низки кримінальних справ за кордоном.

У лютого цього року суд задовольнив позов «Нафтогазу» до ТОВ «Львівгаз збут» з групи Дмитра Фірташа та вирішив стягнути з відповідача 1,53 млрд грн заборгованості за договором купівлі-продажу газу.