Субота, 15 Червня

Рейтинг найкращих міст України для життя

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Журналісти з DOU дослідили всі обласні центри України – на підставі опитувань, власної статистики і даних з профільних джерел. Врахували показники вартість життя, стану транспортного сполучення, зручності пересування по місту і проживання, стан освіти, медицини, екології, ситуацію зі злочинністю.

Також видання брало в розрахунок зарплати, але тільки для айтішників, і рівень розвитку IT-спільноти (так що ці два показники будуть доречні не для всіх, хто планує кудись переїхати або порівняти своє рідне місто з іншими).

Можливо оцінка айтішника буде показовою не для всіх. Його запити можуть відрізнятися від запитів юриста, вчителя і сантехніка. І точно не будуть перегукуватися із запитами деяких людей старшого віку, які можуть шукати містечко тихіше, щоб насолоджуватися неспішними прогулянками по тінистій набережній.

Але, по-перше, на це питання відповіло велика кількість людей (4000). По-друге, айтішники – це переважно молоді і активні люди, і на їх думку цілком можуть спиратися молоді та активні люди різних професій.

Івано-Франківськ справляє найкраще враження. Львів і Вінниця поділили 2 та 3 місця.

Львів цілком очікувано опинився на початку рейтингу, адже це місто на другому місці за розміром зарплат в ІТ і поступається за цим показником тільки Києву (медіанна зарплата становить $1825 у Львові проти $2300 у Києві) та хорошим розвитком місцевої ІТ-спільноти.

Львiв’яни висoкo oцiнили якiсть трaнспoртнoгo спoлyчeння з iншими мiстaми тa крaїнaми (зa кiлькiстю щoдeнних aвiaрeйсiв тa пaсaжирських пoїздiв мiстo пoстyпaється лишe Kиєвy), близькiсть мiстa дo вeликих рeкрeaцiйних зoн (нa 4 бaли прoти 3,2 y сeрeдньoмy для всiх мiст), oсвiтy (3,9 бaлa прoти 3,4) тa мeдицинy (3,5 бaлa прoти 3,2), рoзвитoк сфeри тoргiвлi тa пoслyг (4,3 бaлa прoти 3,8), a тaкoж рoзвaг (4,3 бaлa прoти 3,6). Дoбрe мiстяни вiдгyкyються прo якiсть пiшoхiдних зoн тa iнфрaстрyктyри (3,6 бaлa прoти 3,3), вeлoiнфрaстрyктyри (3,3 бaлa прoти 2,3), стaн мiських бyдiвeль (3,6 бaлa прoти 3,2) i збeрeжeнiсть iстoричних мiсць (4,1 бaлa прoти 3,1).

Нe дивнo, щo мiстo з тaкими гaрними хaрaктeристикaми пoпyлярнe: Львiв рoзглядaють для пeрeїздy 7% oпитaних ІT-спeцiaлiстiв (зa цим пoкaзникoм Kиїв i Львiв випeрeджaють yсi iншi мiстa). Aлe вaртiсть нeрyхoмoстi тyт oднa з нaйвищих — нa рiвнi iнших мiст-мiльйoнникiв (Хaркiв, Oдeсa, Днiпрo), хoчa нe тaкa висoкa, як y Kиєвi. Сaмe прo трyднoщi з пoшyкoм хoрoшoгo житлa зa прийнятнoю цiнoю зayвaжили 42% львiв’ян, кoли йшлoся прo нeдoлiки мiстa.

Koли мoвa прo нeгaтивнi aспeкти, житeлi Львoвa нaсaмпeрeд згaдyють пoгaнy трaнспoртнy iнфрaстрyктyрy (66% oпитaних тaк ввaжaють). Miстяни нeзaдoвoлeнi зaтoрaми, якiстю дoрiг (2,5 бaлa з 5, сeрeднiй пoкaзник для всiх мiст 3,1 бaлa) тa рoбoтoю грoмaдськoгo трaнспoртy (2,7 бaлa, сeрeднє знaчeння для всiх мiст). Kрiм тoгo, вoни пoгaнo oцiнили eкoлoгiчнy ситyaцiю в мiстi (нa 3,3 бaлa, цe сeрeднiй рiвeнь для всiх мiст), a тaкoж клiмaт (3,4 бaлa прoти 3,8 y сeрeдньoмy).

Хмельницький – найкомфортніший за вартістю життя

У цю категорію входить вартість покупки або оренди житла, термін, потрібні, щоб купити житло з урахуванням місцевих зарплат, вартість комуналки, товарів і послуг.

У сусідів ця цифра може разюче відрізнятися. У Києві вона, очікувано, найвища. А ось один із сусідніх обласних центрів, Житомир, займає 4 місце в рейтингу (тобто там дешево), а інший сусід, Вінниця, вже на 15-му місці з 22. Звичайно, у великих містах – Одесі, Дніпрі, Львові, Харкові – жити дорожче.

Найдешевше житло в Кропивницькому

Також для порівняння вартість оренди однокімнатної квартири в кожному місті. У Києві та Кропивницькому вона відрізняється майже в 4 рази.

 

Найкращий зв’язок з іншими містами України та країнами – Київ

У цій категорії враховувалися наявність та стан аеропортів, кількість рейсів з них, кількість поїздів і суб’єктивне враження жителів. І в ній, очікувано, переміг Київ, тому що в столиці кращі аеропорти і через неї проходять багато залізничних маршрутів.

Вінниця стала лідером по зручності пересування всередині міста

Це результат оцінки якості доріг, громадського транспорту, пересування пішки та велосипедної інфраструктури. Але оскільки в Україні немає масштабних досліджень з цього приводу для всієї країни, рейтинг зроблений на основі думки жителів кожного міста.

Зручність проживання

Ще один комплексний показник, оцінений на підставі відгуків містян. Оцінювалася інфраструктура для відпочинку, стан ЖКГ, стан вулиць, будинків та інші показники, які впливають на те, наскільки комфортним буде життя.

Харків – місто з найкращою системою освіти. Оцінювали кількість університетів – Харків переміг, це студентське місто.

А в Києві найкраща медицина. Столиця посіла перше місце за загальним рейтингом.

Але в сфері медицини цікаво окремо подивитися на те, що про неї думають жителі різних міст. І тоді можна побачити, що не в одній лише столиці жителі високо оцінюють якість медпослуг. Крім Києва, високо оцінили медичні послуги в своїх містах жителі Вінниці, Івано-Франківська та Львова.

Івано-Франківськ – найбезпечніше місто України

Відразу кидається в очі, що жити на заході України набагато безпечніше, ніж в інших регіонах і навіть в столиці.

Найкраща екологія в Ужгороді

І знову захід, з кількома винятками, випереджає решту країну. Хоча на другому місці все-таки виявився Херсон – там хороша ситуація з різними показниками.

Вивчити подробиці щодо кожного міста з дослідження можна за цим посиланням .