Середа, 19 Червня

«Податок 18%»: в уряді спростували, що оподатковуватимуть кожен грошовий переказ на карту

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Міністерстві фінансів України заперечили, що Національна стратегія доходів на 2024–2030 роки передбачає оподаткування надходжень на картку фізичної особи. Раніше про податок за ставкою 18% на будь-які карткові надходження писали в мережі. Про це йдеться в повідомленні Мінфіну.
Там зазначили, що некоректні висновки могли зробити на основі уривка зі стратегії, де йшлося про те, що всі доходи фізичних осіб, отримані поза межами підприємницької діяльності, підлягатимуть оподаткуванню за загальною ставкою податку.

Утім, у Мініфіні наголошують, що в тексті документа немає слів про «будь-які надходження на картку фізособи», а фраза «оподаткування доходів, отриманих поза межами підприємницької діяльності» відображає загальні принципи оподаткування, які вже і так існують в чинному податковому законодавстві.

У міністерстві також наголосили, що така реформа, як зміна правил оподаткування доходів фізичних осіб, неможлива без обговорень з громадськістю, бізнесом і відповідними органами влади.

Більше про Нацстратегію доходів на 2024–2030 роки

Уряд затвердив її 27 грудня 2023 року як черговий структурний маяк програми співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Мета затвердженої стратегії, зокрема, полягає в:

  • посиленні фіскальної спроможності держави;
  • адаптації податкового й митного законодавства до стандартів ЄС;
  • створенні стимулів для післявоєнного відновлення та економічного зростання.

У Кабміні пояснювали, що в галузі податкового адміністрування стратегія передбачає доброчесність податківців, підвищення довіри громадян до Державної податкової служби, зростання ефективності управління ризиками, автоматизацію процесів.

Тоді як у митній галузі йдеться про послідовну боротьбу з корупцією, чітку взаємодію з бізнесом на основі зрозумілих алгоритмів, нові цифрові рішення для митної служби.