Четвер, 29 Лютого

Перша область в Україні почала будувати дороги з металургійного шлаку

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

На Донеччині вперше в Україні у 2020 році під час ремонту доріг стали використовувати відходи металургійного виробництва – шлаки. Про це повідомляє видання Центр транспортних стратегій.

“Перша область, яка почала використовувати шлаковий щебінь, – Донецька область. Вони забирають шлаки з заводу ім. Ілліча. Далі в пріоритеті – Запорізька і Дніпропетровська області. Ми на етапі впровадження цих технологій. І стимулюємо підрядників використовувати альтернативні технології”, – зазначили в Укравтодорі.

Нагадаємо, що раніше Кабмін дозволив використовувати металургійні шлаки при будівництві доріг. Відповідне розпорядження було опубліковано в газеті “Урядовий кур’єр” від 19 лютого 2020 року.

Повідомлялося, що в договорах на будівництво та поточний ремонт автомобільних доріг загального користування у Запорізькій, Донецькій, Луганській, Дніпропетровській, Миколаївській, Кіровоградській областях буде передбачатися використання відходів виробництва (металургійних шлаків, зол віднесення тощо), яке відповідає нормативним документам.

За підрахунками аналітиків, Україна без проблем може збільшити використання шлаків в дорожньому будівництві як мінімум в п’ять разів.