П’ятниця, 19 Квітня

Одна із найбільших білоруських ІТ-компаній переїхала до Львова та інших міст

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Білоруська ІТ-компанія PandaDoc зі штаб-квартирою у Кремнієвій долині, яка підтримала протести у Білорусі та зіткнулася із тиском з боку влади, закриває свій офіс в країні і переїжджає до України. Про це повідомив голова компанії Микита Мікадо в інтерв’ю українському виданню DOU, який проживає у США вже майже 8 років. Стартап PandaDoc розробляє програмне забезпечення для автоматизації документообігу.

«Ми відкриваємо компанію в Україні, активно шукаємо співробітників, не тільки інженерів, але й фахівців з продажу, маркетологів», – заявив Мікадо.

За його словами, з Мінська вже переїхало близько 60 співробітників компанії до Львова, Одеси та Києва.

«Україна має кілька плюсів. Перший – це місцевий ринок талантів. Другий – те, що всі говорять російською мовою. І тим хлопцям, які приїжджають з Білорусі, трошки простіше. Є питання з міграційним законодавством, але ваш уряд активно включився в те, щоб їх вирішувати. По-четверте, податкові умови в Україні дуже вигідні, ще вигідніis, ніж в Білорусі», – відзначив він.

“Якщо хочеш, щоб IT-індустрія розквітла, то ось система з ФОПами в Україні непогана для цього”.

Мікадо заявив, що рішення про закриття офісу у Білорусі вони прийняли після затримання їхніх робітників та топ-менеджера. Тоді вони провели опитування, і 83% працівників сказали, що хотіли б покинути Білорусь.

Зазначимо, що наприкінці серпня мер Львова Андрій Садовий запропонував IT-фахівцям із Білорусі, які бачать зaгрозу для свого бізнесу через політичну ситуацію у цій країні, переїжджати до Львова, а також висловив готовність надати їм підтримку.

Раніше на тлі жoрстoких розгонів протестів у Білорусі Микита Мікадо, який є головою PandaDoc, запропонував фінансову допомогу і підтримку співробітникам білоруської міліції, які відмовляться виконувати вимоги влади та звільняться. Після цього в Мінську заарештували чотирьох топ-менеджерів PandaDoc. Вони досі знаходяться в СІЗО.