Вівторок, 21 Травня

Нова 200-гривнева купюра введена в обіг Національним банком

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

25 лютого Національний банк України увів в обіг нові 200-гривневі банкноти. У цей день 149 років тому народилася Лариса Петрівна Косач-Квітка.

Купюри будуть використовуватися одночасно з купюрами старого зразка. Новими банкнотами НБУ буде поступово заміщувати зношені та пошкоджені 200-гривневі купюри зразка 2007 року.

Як повідомили в НБУ, за дизайном нова банкнота наслідує інші сучасні банкноти номіналом 20, 100, 500 та 1000 гривень. На ній збережені основні зображення купюри зразка 2007 року: на лицьовому боці – портрет Лесі Українки, а на зворотному боці – будівля в’їзної башти Луцького замку. Портрет Лесі Українки перемістили з правого боку в центр банкноти. Розмір нової банкноти не змінився – 75 x 148 мм, як і її кольорова гама.

Нова банкнота має кілька нових інноваційних елементів захисту. Зокрема, повертаючи її в руках, легко перевірити один із них – оптично-змінний елемент SPARK, який має поступово змінювати колір.

«Ще однн інноваційний елемент захисту – “віконна” захисна стрічка. Ця частково введена в товщу паперу полімерна стрічка містить цифрове зображення номіналу банкноти та тризуба – малого державного герба України. Якщо змінювати кут нахилу банкноти, спостерігається кінетичний ефект – змінюється напрям руху її фонового зображення», – повідомляють в НБУ.

Крім того, в новій банкноті покращили рельєфність елементів друку, у тому числі елементу для людей з порушеннями зору, а також змінили й удосконалили ультрафіолетовий та інфрачервоний захист.

Нагадаємо, упродовж 2018-2020 років Нацбанк має оновити монетний ряд, вилучивши з обігу монети номіналом 1, 2, 5 і 25 копійок та замінивши паперові 2, 5 і 10 грн на монети. Торік НБУ припинив карбувати монети номіналом 1, 2 5 і 25 копійок та вже почав вилучати їх із обігу. Всередині року мають ввести монету номіналом 10 гривень.