Неділя, 24 Вересня

“НБУ нарешті зробив ринковий курс продажу валюти для бізнесу” – фінансист

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

НБУ нарешті зробив ринковий курс продажу валюти для бізнесу! Маємо долар по 36,6 – дуже символично.

Останні місяці долар зміцнився на 15-20% до всіх основних світових валют – окрім гривні. Україні теж потрібно збалансувати курс, щоб гривня не зміцнювалась до євро, англійського фунта та японської йєни. НБУ прийняв дуже правильне, хоч і трошки запізне, рішення.

Що буде далі? Далі ми будемо жити в новому еквілібріумі курса долара до гривні, і я вважаю, що після успішно проведенної реструктуризації боргу у фінансової системи достатньо ресурсів щоб утримати цей еквілібріум десь на пів року-рік, а далі подивимось. Під час війни важко планувати далі.

Для поповнення валютних резервів в нас буде як і підтримка наших західних партнерів, так і продажі з боку відповідальних місцевих бізнесів – якщо експортна виручка почне знов повертатись в країну, балансувати курс стане набагато легше. Особисто я вважаю, що сьогоднішній курс вже є ринковим для нас зараз, і сподіваюсь, що ті бізнеси, що перейшли на рейки «чорного ринку» можуть переглянути свої рішення і спробувати знов працювати «в білу».

Не здивуюсь, якщо зараз спекулянти що звикли заробляти на «чорному курсі», знов будуть намагатись створити арбітраж, і буде важка битва між НБУ разом з відповідальними гравцями і тими, кому трошки сподобалось наживатись на війні через курсову різницю.

Я не вважаю, що цього разу вдасться суттєво відірвати «чорний» курс від офіційного – просто тому, що зараз курс більш-менш ринковий, НБУ добре підготувався до цього кроку та краще координує свої дії з відповідальними банками.

Так що не панікуємо, не допомагаємо спекулянтам, звикаємо до нової, військової, реальності та тримаємо фінансовий фронт!

Автор: Роман Сульжик – фінансист, незалежний член наглядової ради ПриватБанку.