На порталі «Панель міста» можна переглянути бюджет міста у різних форматах

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Відтепер все більше інформації про бюджет міста Львова можна переглянути в різних форматах на Порталі «Панель міста», Порталі відкритих даних та Геопорталі Львова. Про це розповіла менеджер проекту «Відкриті дані Львова» Олена Гунько.

Портал «Панель міста»

http://dashboard.city-adm.lviv.ua/statystyka/dokhody_miskogo_byudzhetu

http://dashboard.city-adm.lviv.ua/statystyka/vydatky_miskogo_byudzhetu

На порталі «Панель міста» у візуально зрозумілому форматі розміщені проаналізовані детальні показники – планові, уточнені та фактичні – дохідної та видаткової частини бюджету міста (у тому числі розрахункові показники).

Основною перевагою цього порталу є можливість ознайомитись із динамікою кожного з показників, починаючи з 2010 року. Для прикладу, за останні 7 років фактичні доходи міського бюджету на 1 мешканця зросли від 2402,18 грн до 11470,60 гривень; видатки бюджету розвитку спеціального фонду міського бюджету Львова зросли від 115,66 млн грн у 2010 році до 1981,08 млн грн у 2017 році відповідно.

Портал відкритих даних Львова

http://opendata.city-adm.lviv.ua/dataset/budzhet-2017
http://opendata.city-adm.lviv.ua/dataset/budzhet-2018

Самостійно проаналізувати доходи та видатки бюджету Львова в межах одного року (для прикладу, 2016 чи 2017), а також плановий бюджет на 2018 рік можна скориставшись Порталом відкритих даних Львова.

Наприклад, набір даних минулого бюджетного року містить детальну структуру наповнення міської казни: код бюджетної класифікації; тип фонду бюджету; назви статті доходів; затвердження у бюджеті на 2017 рік; план з урахуванням змін на 2017 рік; план з урахуванням на 9 місяців 2017 року; виконано за 9 місяців 2017 року.

Ці набори даних доступні у машиночитаному форматі (excel-таблиці), які можна переглянути, завантажити або скористатись доступом до даних ресурсу через веб API.

Геопортал міста Львова

https://map.city-adm.lviv.ua, розділ «Бюджет»

Пооб’єктно з інформацією про виконання бюджету розвитку станом на 2017 та планом на 2018 роки можна ознайомитись, скориставшись Геопорталом міста Львова.

Зокрема, використовуючи різноманітні фільтри карти, можна відібрати проекти за сферами (освіта, охорона здоров’я, благоустрій, історико-культурна спадщина тощо) або за типом виконаних робіт (капітальний ремонт, реконструкція, будівництво, реставрація, утримання об’єкту тощо). Суми бюджетних призначень одразу відображені на карті.

Окрім того, вибравши на карті конкретний об’єкт, можна переглянути детальну інформацію по ньому: плановий та фактичний обсяг фінансування, розпорядник коштів, документальне підтвердження виділення коштів (розпорядження, рішення, ухвала), категорію проекту та опис робіт по ньому.

Натиснувши посилання в розділі «Основний актив», можна переглянути згруповану інформацію про всі бюджетні проекти та рух коштів по об’єкту.

Інформація про бюджетні програми (витрати, які стосуються району, міста чи галузі в цілому) прив’язана до адрес розпорядників коштів цих програм. Також окремим шаром розміщені дані проектів Громадського бюджету 2017 року.

Інформаційне наповнення та технічну підтримку порталів забезпечують сектор відкритих даних та сектор геоінформаційних систем ЛКП «Міський центр ІТ».

Джерело: сайт Львівської міської ради.