Четвер, 13 Червня

На Львівщині тотально не вистачає робочих рук, особливо для типово чоловічих професій

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

На Львівщині тотально не вистачає робочих рук, у найскладнішій ситуації підприємства, яким потрібні спеціалісти типово чоловічих професій. Про це у коментарі “Еспресо.Захід” заявив директор Львівської філії обласного центру зайнятості Олег Рісний.

“Вакансій нині у рази більше порівняно з тим, що ми мали декілька років тому, а безробітних – у рази менше. Мені навіть важко назвати сферу, у якій немає проблем з підбором кадрів. Навіть на типово жіночі вакансії, наприклад, касири у торгівельних залах, підібрати персонал – це гостра проблема. А знайти фахівців-чоловіків – вкрай важко”, – каже Олег Рісний.

За словами очільника міського центру зайнятості, жінок-безробітних на обліку традиційно було трохи більше: орієнтовно 55% жінок проти 45% чоловіків. Тепер жінок – орієнтовно 80%.

Частина чоловіків, які могли б претендувати на робочі місця – служать в ЗСУ, інша частина боїться мобілізації, тож не хоче ані офіційно реєструватись безробітними, ані йти на офіційну роботу.

“Підприємствам, які можуть бронювати працівників, також важко знайти персонал. Відповідно ми пропонуємо людям вакансії роботодавців, які пропонують бронювання. Вони зацікавлюються, але часто бояться, що поки бронь прийде, їх мобілізують, – каже Олег Рісний. – Механізм бронювання не простий, а сам процес – тривалий. А при влаштуванні на роботу роботодавець має попереджати усі структури. Тому люди бояться”, – каже Олег Рісний.

Фактично через те, що роботодавці зобов’язані подавати дані у ТЦК, ті бізнеси, які готові брати нелегальних працівників, опинились у вигіднішій ситуації, ніж білий бізнес.

“Бізнесу, який працює легально, складно конкурувати з тим, хто працює в тіні, бо його продукт чи послуга будуть дорожчими. Цій проблемі замало приділяють уваги. А тепер вона ще більше загострюється, бо тіньовий бізнес отримав додаткову перевагу, бо працівники більше зацікавлені працювати не офіційно. Ми тепер часто чуємо від роботодавців, що люди хочуть на роботу, але просять не оформляти їх”, – каже керівник міського центру зайнятості.