Мінімальна зарплата зросте з 1 січня 2019 року

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Цього року влада ухвалить рішення про підвищення мінімальної заробітної плати майже до 4200 грн. Про це заявив Президент України Петро Порошенко під час спілкування з молоддю в рамках поїздки до Вінниці в суботу, 8 вересня.

«Чотири роки тому мінімальна заробітна плата була 1000-1200 грн, – сказав Порошенко. – Потім ми вирішили революційно з 1600 грн підняти до 3200. Це було минулого року. Цього року в кінці бюджетного року ми приймемо рішення поставити майже 4200 грн. І це нечуване зростання зарплати. Але ми це робимо не перед виборами – ми це робимо для того, щоб не бути більше країною дешевої робочої сили – у нас інші конкурентні переваги, а українці мають право отримувати гідну зарплату».

Наразі місячна мінімальна зарплата в Україні складає 3723 грн.

Він зазначив, що для скорочення темпів міграції в Україні необхідно підвищувати рівень зарплат у приватному секторі економіки та бюджетній сфері.

«Після того, як піднімається „залізна завіса“, створюється можливість для людям їхати за кордон. Здавалося б, що це дуже погано й створюється загроза для національної економіки. Але через це пройшли усі країни Європейського Союзу — поляки їхали у Німеччину, ті, хто працювали у Німеччині, — поїхали у Британію. Що потрібно робити нам? Нам потрібно підвищувати рівень мінімальної і середньої заробітної плати по усій економіці та бюджетній сфері», — переконаний президент.

Про зростання мінімальної зарплати до 4170 гривень з 1 січня 2019 року повідомив журналістам у п’ятницю, 7 вересня, під час робочої поїздки до Вінницької області прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Прем’єр зазначив, що ці зміни будуть відображені в проекті державного бюджету на 2019 рік, який уряд має намір внести, відповідно до законодавства, до 15 вересня.

За розрахунками Федерації профспілок України, з урахуванням фактичної вартості споживчого кошика, витрат на житло, освіту, охорону здоров’я, утримання сім’ї, інфляції, мінімальна зарплата з 1 січня 2019 року має становити не менш ніж 7,7 тис. грн, посадовий оклад працівника I тарифного розряду єдиної тарифної сітки – більше розміру мінімальної зарплати, а прожитковий мінімум для працездатних осіб – близько 5,2 тис. грн.

Раніше прем’єр-міністр України Володимир Гройсман повідомляв, що до кінця 2018 року середня заробітна плата в Україні зросте до 10 тисяч гривень на місяць.

Ріст мінімальної заробітної плати в Україні за період 1996—2010

Ріст мінімальної заробітної плати в Україні за період 2012—2013

Середня заробітна плата штатного працівника на Львівщині у липні становила 8 555 грн. Порівняно з червнем, середня зарплата одного працівника зросла на 2,8%, з липнем 2017 року – на 30,4%.

Share.