П’ятниця, 26 Квітня

Львівщина увійшла до трійки областей за кількістю «айтішників»

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Згідно з відкритими даними реєстру фізичних осіб-підприємців, в Україні працює 125 000 ФОПів-«айтішніків». Серед них, найпопулярнішими класифікаціями видів економічної діяльності (КВЕД) є «Комп’ютерне програмування» (82 000), «Консультування з питань інформатизації» (21 000) та «Оброблення даних» (15 000). Про це повідомляє DOU.

Загальна кількість ІТ-ФОПів майже збігається з підсумковим розрахунком ринку праці на кінець 2017 року, за яким було нараховано 129 000 ІТ-спеціалістів.

Цілком очікувано, серед регіонів найбільша частка в Києві та області — 29%. І це без урахування тих програмістів, які переїхали до столиці, але не змінили місце реєстрації. Наступні в рейтингу за кількістю IT-фахівців — Харківська (14%) та Львівська (10%) області.

Якщо враховувати населення регіонів та порахувати кількість айтішників на тисячу населення, то рейтинг не зміниться: на першому місці Київ та область, далі — Харківщина і Львівщина.


Минулого року, в Мін’юсті підрахували, що кількість жінок в ІТ складає 24%. В більших містах, де загалом більше програмістів, частка жінок більша, ніж у малих.


Зазначається, що число програмістів стабільно зростає. З 2016 року їх кількість зросла на 30 000. Втім це є нетиповим для українських ФОПів. Якщо кількість «айтішників» зросла на 37%, то загалом кількість зареєстрованих ФОПів впала на 10% (186 000).

Як бачимо на графіку, закриття ФОПів, яке пов’язували із збільшенням мінімальної заробітної плати та, відповідно, мінімального ЄСВ, торкнулося також IT-фахівців. Але в подальші місяці цей спад кількості був швидко компенсований новим зростанням.

Видання зазначає, що до списку не увійшли ІТ-спеціалісти, які працюють не за основним КВЕДом та які працюють не як ФОПи.