Вівторок, 21 Травня

Львів готує оновлення громадського транспорту та реконструкцію вулиць на 40 млн євро

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Львівська міськрада планує взяти у Європейського інвестиційного банку кредит у сумі 40 млн євро на масштабне оновлення громадського транспорту та реконструкцію вулиць. Транспорт за кредитні кошти планують придбати вже у 2018 році. Проект ухвали про підтримку участі «Львівелектротрансу», АТП-1 та «Львівавтодору» в кредитній програмі ЄІБ, яку винесуть на голосування депутатів наступного тижня, оприлюднений на офіційному порталі ЛМР.

Про це повідомляє Zaxid.net.

Згідно з проектом ухвали, під час пленарного засідання сесії 16 листопада депутати розглянуть питання про підтримку участі ЛКП «Львівелектротранс», АТП-1 та ЛКП «Львівавтодор» у проекті «Міський громадський транспорт України». У разі, якщо депутати підтримають ухвалу, ці комунальні підприємства подадуть документи для отримання кредиту ЄІБ на загальну суму 40 млн євро.

Як зазначається у додатку до проекту ухвали, «Львівелектротранс» планує отримати 12 млн євро на придбання десяти трамваїв та 3 млн євро на реконструкцію вагоноремонтних майстерень на вул. Городоцькій. АТП-1 розраховує отримати 12 млн євро на придбання 60 великих та 60 малих автобусів. «Львівавтодор» планує одержати 8 млн євро на реконструкцію вул. Вітовського та прилеглих вулиць і 5 млн євро на реконструкцію вул. Шевченка (від вул. Хорватської до вул. Левандівської).

Згідно з пояснювальною запискою до проекту ухвали, закупівлю нового транспорту можна здійснити вже до кінця 2018 року. Роботу над інфраструктурними проектами також планують розпочати у 2018 році, але втілюватимуть їх імовірно вже в наступні роки.

Нагадаємо, в листопаді 2016 року Кабінет міністрів України підписав угоду з ЄІБ, яку 12 квітня 2017 року ратифіковала Верховна рада. Угода передбачає залучення 200 млн євро кредитних коштів для реалізації підпроектів в рамках проекту «Міський громадський транспорт України». 40 млн євро в кредит на 22 роки під 1,5-2% з пільговим періодом 5 років планує отримати Львів.