Енергохолдинг ДТЕК Ріната Ахметова планує в короткостроковій перспективі експортувати українське вугілля в Європу. Про це генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко заявив в інтерв’ю ЕП.
“У короткостроковій перспективі ми можемо замінити російське вугілля. Ми можемо бути постачальником вугілля. Наприклад, Польща вже відмовилася від російського вугілля, в результаті ми розпочали невеликі постачання вугілля до Польщі та Словаччини”, – сказав Тімченко.
Голова ДТЕК додав, що найбільший приватний енергохолдинг України також розглядає можливість взяти під контроль держпідприємство “Львіввугілля”.
“Ми мали розмову з міністерством (енергетики – ред.) про те, що ми готові подивитися на можливість інвестування у “Львіввугілля”… Готові розглядати Львів як предмет інвестування та видобутку”, – сказав Тімченко.
“Ми на це дивимося тверезо. Зрозуміло, що зараз внесені корективи щодо вугілля та теплової генерації з точки зору енергобезпеки України та з точки зору затребуваності вугілля”, – додав гендиректор ДТЕК.
Водночас, за його словами, ДТЕК зупинив роботи на шахті “Білозерська” із Донецької області. На ній не ведеться видобуток через брак персоналу та небезпеку підвезення туди людей.
Як повідомлялося, за підсумками роботи у 2021 році шахти “ДТЕК Енерго” видобули понад 16,8 млн тонн енергетичного вугілля марки “Г”, що на 11,1% менше, ніж у 2020 році.
Нагадаємо, на початку жовтня 2020 року ДТЕК Ріната Ахметова відмовився від оренди майнового комплексу ДП “Добропіллявугілля”, яке ДТЕК за часів Януковича взяв в оренду до 2059 року. ДТЕК не пояснював, чому група Ріната Ахметова вирішила відмовлятися від шахт “Добропіллявугілля”. Кабмін погодився з пропозицією ДТЕК повернути ці шахти до управління держави.
Зараз до складу ДТЕК входять “Павлоградвугілля” (видобуток рядового вугілля у 2020 році – 16 млн тонн), шахта “Білозерська” (0,6 млн тонн), ш/в “Обухівське” (РФ), а також чотири збагачувальні фабрики в Дніпропетровській та Донецькій областях – Павлоградська, Добропільська, Жовтнева та Курахівська.
Вугільна генерація ДПЕК сумарною встановленою потужністю 13,53 ГВт, представлена ”Східенерго”, “Дніпроенерго” та “Західенерго”.