Середа, 1 Травня

“Енергоатом” домовився про будівництво в Україні 20 атомних енергоблоків

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Державне підприємство “НАЕК “Енергоатом” і американська компанія Holtec International уклали угоду про будівництво в Україні до 20 атомних енергоблоків з реакторами SMR-160, повідомляє Енергоатом у Facebook.

Повідомляється, що 21 квітня президент “Енергоатома” Петро Котін і президент та виконавчий директор компанії Holtec International Кріс Сінгх підписали угоду про співробітництво у розгортанні малих модульних реакторів.

Котін підписав договір в Києві, а Сінгх – у Камдені, штат Нью-Джерсі, США. На церемонії також були присутні міністр енергетики України Герман Галущенко та віцепрезидент Holtec International з питань діяльності в Україні Ріаз Аван.

В “Енергоатомі” розповіли, що угода передбачає будівництво в Україні до 20 реакторів SMR-160, реалізацію першого пілотного проєкту і вихід на мінімальну регульовану потужність реактора та підключення до мережі до березня 2029 року.

Як зазначає глава Міненергетики України Герман Галущенко, ця ініціатива спрямована на посилення енергетичної безпеки у нашій країні. Нові енергоблоки допоможуть компенсувати збитки, завдані українською інфраструктурою росіянами.

За словами міністра, Київ має намір докласти максимум зусиль для витіснення зі світового ринку російської атомної галузі.

В “Енергоатомі” також згадали про те, що в рамках згаданої угоди на території України буде розгорнуто високотехнологічне виробництво комплектуючих для SMR.

Для залучення інвестицій, а також реалізації та координації проектів буде сформовано проектний офіс у якому братимуть участь “Енергоатом”, Holtec International, Держатомрегулювання, ДНТЦ ЯРБ та Міненерго України, компанії Mitsubishi, Hyundai та інші.

Довідково: SMR-160 є легководним реактором під тиском потужністю 160 МВт. Як паливо він використовує низькозбагачений уран.

SMR-реактори не потрібно підключати до місцевої електромережі, що робить їх утримання більш ефективним та гнучким.

Завдяки відносно невеликим розмірам, малі модульні реактори можна побудувати на підприємстві, а потім перевезти та ввести в експлуатацію на будь-якому підготовленому майданчику. Вони можуть забезпечити постачання великих споживачів енергії (суден чи виробничих потужностей).