Субота, 25 Березня

Дорожче тисячі доларів. Де та як у світі торгують маркою з російським кораблем

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Поштова марка “Русскій воєнний корабль, іді … !”, яку 12 квітня випустила “Укрпошта”, стала колекційною. За перші дні українці викупили половину тиражу і продовжують стояти в чергах не менших ніж за новим iPhone. Де та за якими цінами продають ці марки, повідомляє Суспільне.

Як з’явилась марка про “русскій воєнний корабль”. У березні “Укрпошта” оголосила національний конкурс ілюстрацій на тему “Русскій воєнний корабль, іді…” — фразу-відповідь українських військових з острова Зміїний на погрози російського крейсера “Москва”.

Пошта отримала майже 500 листів з ескізами, обрала 20 найбільш вдалих ілюстрацій та оприлюднила їх, щоб люди обрали найкращий. Перемогла ілюстрація українського художника Бориса Гроха.

На церемонію погашення марки запросили автора культової фрази — українського військового Романа Грибова.

Марку “Русскій воєнний корабль, іді…” випустили 12 квітня. “Укрпошта” направила марки і конверти до всіх регіонів України, окрім окупованих територій. За п’ять днів розпродали половину мільйонного тиражу.

За день після випуску марки — 13 квітня, українські військові потопили той самий крейсер “Москва”, що тільки додало ажіотажу. У Києві біля Головпоштамту за марками вишикувалася довжелезна черга.

Ціни на марку з “російським кораблем”

Марку створили дуже швидко, казали в “Укрпошті”. “Люди сиділи у підвалах, під виття сирен, робили макети”, — розповідала у Сумах провідний фахівець відділу поштових послуг Ірина Муха.

Треба відзначити, фраза українського моряка — є не на кожній марці. А ще нема назви осторову — Зміїїний. Ціни на марки наступні:

  • для оплати поштових відправлень по Україні — 23 гривні.
  • для листів і листівок, що надсилаються за кордон (крім Росії та Білорусі) — 48 гривень.

Також до поштового випуску входить спеціальний конверт.

На аукціонах в інтернеті марки продають в рази дорожче. На міжнародному торговому майданчику ebay українську поштову її легко знайти за запитом “Russian Warship Go F…” або “Russian Warship Go F…k Yourself”. Оголошень десятки. Вже навіть пропонують репродукції за 19 євро.

Але, все ж, найбільше — оригінальних марок. Найдорожча пропозиція станом на 19 квітня на ebay від користувача з України. За 1999 доларів він пропонує конверт з маркою для листів за кордон.

Українська марка “Русский воєнний корабель іді… !” на аукціоні ebay, 19 квітня

Марки з конвертами найпопулярніші, тож лот 1 тисячу доларів значиться як закритий:

Українська марка “Русский воєнний корабель іді… !” на аукціоні ebay.co.uk

Друга за ціною пропозиція — 650 євро за сет з 6 марок. Найдешевша пропозиція на ebay — 30 євро за одну марку.

На платформі оголошень OLX шість марок продають за 5 тисяч гривень.

Марки та конверти також стали популярним лотом на аукціоні “Віоліті”.

Реакція “Укрпошти” та благодійний аукціон

“Укрпошта” заявила, що не підтримує спекуляції та “будь-які благодійні або інші ініціативи з маркою”, оскільки простежити, куди йдуть кошти з їхнього продажу неможливо.

Для протидії спекуляції компанія ввела обмеження: з 18 квітня в одні руки продається не більше ніж 5 листів (1 лист — це 6 марок). Всі замовлення в інтернет-магазині “Укрпошти” тимчасово скасували. Водночас компанія заявила, що цього тижня запустить оновлений поштовий маркет.

“Тираж складав 1 млн, і додруковувати його ми не плануємо. Тож кожна марка збереже історичну цінність”, — додали в “Укрпошті”.

Єдиний аукціон, який підтримує “Укрпошта” — це Prozorro. Тут виставили поштові марки “Русскій воєнний корабль, іді … !” та конверти зі спецпогашенням з підписами автора легендарної фрази та генерального директора “Укрпошти” за 25 тисяч гривень. Аукціон закінчиться 22 квітня. Гроші отримає Міністерство соціальної політики.