П’ятниця, 21 Червня

Через “спонсорування війни” Львівська облрада відмовилась від послуг Raiffeisen Bank

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Львівська обласна рада відмовилась від послуг Raiffeisen Bank International та переходить на обслуговування державного банку. Це спричинено тим, що банк Raiffeisen внесли до переліку міжнародних спонсорів війни, пише Zaxid.net.

Як повідомила 15 травня прес-служба Львівської облради, керівництво ЛОР вирішило змінити фінансову установу, через яку проходять всі обласні банківські операції. Це повʼязано з тим, що Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло австрійську банківську групу Raiffeisen Bank International, послугами якої впродовж багатьох років користувалася обласна рада, до переліку міжнародних спонсорів війни.

За даними НАЗК, після повномасштабного вторгнення рф в Україну банківська група продовжила працювати в Росії та офіційно визнала так звані «днр» та «лнр». Окрім того, надає вигідні умови кредитування російським окупантам (кредитні канікули та пільгові кредити), фактично винагороджуючи російських військових за їхні воєнні злочини.

У Нацбанку стверджують, що Raiffeisen Bank не планує виходити з російського ринку, тому Львівська обласна рада вирішила відмовитися від Raiffeisen Bank International та укласти угоду про співпрацю з одним із державних банків України. У прес-службі ЛОР ZAXID.NET повідомили, що облрада співпрацюватиме з «ПриватБанком».

Зазначимо, що лютому санкційний орган США почав перевірку щодо Raiffeisen Bank International через роботу його представництва у рф. Управління контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) вважає, що представництво Raiffeisen Bank International відіграє важливу роль в економіці держави-терориста. Через це в березні НАЗК внесло Raiffeisen Bank до переліку міжнародних спонсорів війни. Також у цьому списку опинився угорський OTP Bank.