Більшість українських IT-фахівців переїхали у Львівську область – дослідження

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Більшість українських IT-фахівців переїхали у Львівську область. Про це йдеться в результатах дослідження DOU.

Наприкінці березня вони опитали майже 7000 ІТ-спеціалістів та з’ясували, що 60% респондентів були змушені покинути свої домівки.

46% ІТ-фахівців переїхали в безпечніше місце саме в Україні.

На першому місці – Львівська область. Туди з початком війни переїхали 11% всіх опитаних айтівців, або 23% тих, хто переїхав у межах України. На другому місці – Закарпатська область (сюди мігрували 9% українських ІТ-спеціалістів) та Івано-Франківська (6%).

14% вирушили за кордон. Більшість – до Польщі. Сюди прибули 35% тих, хто виїхав за кордон. Наступна за популярністю – Німеччина (10%). Також у першій п’ятірці – Румунія, Іспанія та Чехія.

Переїзди торкнулися ІТ-фахівців з усієї країни. Найчастіше переїжджали айтівці з Харкова (87%) і Чернігова (89%), а також з Києва (80%). 56% опитаних виїхали з міста Суми. Близько половини фахівців залишили Одесу, Миколаїв, Херсон, Запоріжжя. Лише 38% айтівців виїхали з Дніпра.

Цікаво, що серед основних критеріїв вибору місця для переїзду — наявність там друзів і родичів (цей фактор вказали 50% тих, хто переїхав), безпека (34%). Ці фактори були особливо важливі при релокації в межах України та дещо менш важливі при релокації за кордон. Ті, хто виїхав в інші країни, за можливості теж вирушали до родичів та друзів (34%).